image

Вплив сучасних гаджетів на впевненість людини

Близько 70 відсотків американців не розлучається зі своїми телефонами. Вони беруть їх із собою в ліжко, щоб не пропустити важливий дзвінок або будильник. Близько 2 тисяч опитаних студентів зазначили, що без телефонів зараз практично ніхто не обходиться. Про це повідомили вчені США.

Телефони давно відіграють важливу роль в нашому житті. Ми залежні від взаємодії з оточенням та постійного доступу до інформації. Тому телефони можуть впливати на нашу впевненість, - повідомляє психолог  gazeta.ua Валерія Цихоня.  Вона розповідає, про те, чому телефони стали настільки важливою складовою життя людини.

Чи впливають сучасні гаджети на впевненість людини?

- Частково, так. Ми щодня контактуємо з різною інформацією. Раніше коли не було гаджетів, не було доступу до інтернету, ми покладалися на власну пам'ять та знання. Зараз все більше виникає різних спокус перевірити інформацію і фактично людина не завжди людина може бути впевнена в собі.

Більшість людей не розлучається зі своїми телефонами, з чим це пов'язують психологи?

- По-перше, людина боїться втратити контакти, випасти з ситуації. Ми залежні від певної взаємодії з іншими і тому може виникати відчуття, що ти випадаєш з якоїсь соціальної взаємодії,що чогось не встигнеш зробити, пропустиш тощо. Це розповсюджене відчуття, яке притаманне сучасній людині. Залежність від гаджетів виникає в наслідок того, що людина нашого часу має постійну потребу в новизні, інформації. Саме тому ми часто, щоб скоротити час, сидимо і переглядаємо соціальні мережі.

Людина боїться втратити день, відставати від інформації та інших. Втратить можливість отримати роботу, корисну інформацію або прихильне ставлення. З іншого боку, потреба у новизні.

Як впливає ціна телефону на рівень самоповаги людини?

- Люди намагаються покращити уявлення про себе, купуючи певні популярні моделі як певні атрибути. Але в принципі це було в усі часи, людина завжди прагнула справляти позитивне враження. Будь то одягом, манерами, статусними речами.

Для яких людей це важливо?

- Реклама та маркетинг змушують купувати певні престижні марки. Тому, це те, чим користуються, щоб продати товар. Люди, направлені на споживальні цінності, на це, звісно, купуються.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com