image

Всесвітній день без тютюну : факти про шкоду куріння

31 травня по всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну. Так багато сказано про шкоду куріння, але сучасне суспільство все одно не може позбутися від цієї згубної звички.

Наведемо факти, які ви могли не знати: після затяжки нікотин потрапляє в головний мозок через 7 секунд, тютюн є причиною смертності від раку легенів в 90% всіх випадків, куріння негативно відображається на роботі серця, так як частота серцевих скорочень у курця на 15000 ударів на добу більше, ніж у того, хто не палить.

Також багато досліджень підтверджують шкоду куріння:

Шкода куріння під час вагітності

Фінські дослідники прийшли до висновку, що часте куріння під час вагітності підвищує ризик появи психічного розладу у дитини на 38%. Вчені зробили такий висновок, проаналізувавши частоту випадків шизофренії серед кількох тисяч дітей (з 1983 по 1998 роки).
 

Куріння знижує інтелект

Вчені британського університету Абердін виявили, що куріння знижує інтелект. Експеримент тривав цілих 50 років. Експерти попросили групу курців і некурців пройти тест на інтелект, а потім повторити його ж через 50 років. Як з'ясувалося, результати курців стали нижче на 38%.

 

 
Вплив тютюнового диму на здоров'я дітей

Вчені провели дослідження, з'ясувавши, що куріння в будинку здатне негативно позначитися на здоров'ї дітей. Так, наприклад, якщо батьки або родичі мають згубну звичку палити в приміщенні, де є діти, останні частіше схильні до небезпечних захворювань, наприклад, астми.

Також вчені впевнені, що діти переймають звички батьків. Якщо в родині хтось із дорослих курить, є ймовірність, що дитина в майбутньому почне пробувати сигарети.
 

Зміна ДНК дитини

В експерименті взяли участь близько 7 тисяч вагітних жінок, які курили постійно або епізодично під час виношування дитини. Після народження дітей, вчені проаналізували їх ДНК. Вони прийшли до висновку, що куріння викликало значні зміни в устрої білків у ДНК. Гени, що знаходяться під цими ділянками білків - гістонів, відповідають за ріст і роботу легенів, функціонування нервової системи.
 

До слова, також шкідливо куріння кальяну та електронних сигарет. Британські вчені попереджають, що останні до сих пір залишаються не до кінця вивченими.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com