image

Яким буде світ через 13 років

Підприємці Майк Мораді та Лін Янг в колонці для  Weforum перераховують п'ять технологій, які вплинуть на наше життя.

Майбутнє настане раніше, ніж вам здається. Ось п'ять технологій, що мають непогані шанси вплинути на ваше повсякденне життя до 2030 року:

1. Попрощайтеся з екранами: сучасна гарнітура віртуальної реальності використовується для розваги покупців, але при цьому вона громіздка та ізолююча. В майбутньому дисплей світлового поля може повністю виключити необхідність гарнітури, проектуючи 4D-зображення безпосередньо на вашу сітківку.

2. Привітайте свого нового хатнього улюбленця Кріспі: CRISPR (Continuous Regularly Interspersed Short Palindromic Repeats) - це спосіб біохіміків сказати, що ми можемо дешево і без збоїв коригувати гени. Сьогодні любителі котів хочуть екзотичні породи на кшталт тойгера. Завтра вашим домашнім улюбленцем може бути генетично модифікований тигр розміром із звичайну кішку. Якщо регулюючі органи заборонять технології CRISPR, по всьому світі будуть процвітати підпільні лабораторії, оскільки батьки прагнутимуть усунути генетичні відхилення або дати своїм дітям спадкову перевагу в школі та житті. Це створить нові види нерівності та стигматизації. Злочинність і торгівля людьми набудуть нових форм підступності, оскільки генетична ідентифікація більше не зможе бути підтверджена.

3. Біовиробництво - вирощування органів і хмарочосів. Можливо, єдина революційна зміна піде слідом за еволюцією в генній інженерії, коли бактерії, водорості та інші клітини стануть фабриками завтрашнього дня. Якщо вам подобається ідея вегетаріанства, але ви любите м'ясо, можливо, ви зможете бути "деганом" та їсти тільки те м'ясо, яка було вироблене без вбивства. Сьогодні такі компанії як Beyond Meat і Memphis Meats вдосконалюють білок, який не потребує вбивства. Уявіть, собі безневинний стейк з корисними омега-3 жирними кислотами замість холестерину. Завтра такі продукти як автомобільні каркаси можуть бути зіткані з графенового і павукового шовку, або каркаси хмарочосів, вирощені від фундаменту до небес армією мікроскопічних створінь з мінімальним втручанням людини.

4. Реклама - необхідне зло: хтось повинен заплатити за всі ці зміни. Реклама залишиться у формі таргетованих оголошень. Ваші комунікаційні пристрої можуть стати безкоштовними або субсидуватися. Але у вас не буде можливості скасувати рекламу, не заплативши за це.

5. Століття імплантів: у міру того, як змінюється світ, вчені вірять, що мозок людини продовжить рости, як і тривалість життя, а наші культури продовжать розвиватися і змішуватися в міру того, як ми будемо адаптуватися до нового середовища. Сьогодні зір вже може стати в два рази кращим за допомогою ексимерного лазера, сягаючи показника 20/10. Завтра ви зможете додавати інфрачервоні об'єктиви до свого зору, підвищивши гостроту до 20/1 (вважається, що гострота зору яструбів 20/5 або 20/4). Сьогодні у нас є переносні прилади, які можуть визначити магнітну північ і дати можливості, подібні до сонарної системи (корисно для людей з вадами зору).

Новое В ремя

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com