image

Жінки наблизилися до чоловіків по зловживанню алкоголем

Австралійські та американські вчені проаналізували, як представники обох статей ставилися до алкоголю протягом ста років. 

Виявилося, що жінки практично наздогнали чоловіків і по вживанню, і по зловживанню а також по супутнім проблемам.

Історично вживання алкоголю і пов'язана з цим шкода були набагато більш поширені серед чоловіків (за різними джерелами, від 2 до 12 разів у порівнянні з жінками). Однак на даний час епідеміологія споживання спиртного значно змінюється, охоплюючи все більше жінок, особливо молодого віку.

Співробітники Університету Нового Південного Уельсу і Колумбійського університету в Нью-Йорку провели систематичний пошук досліджень, присвячених вживання алкоголю в різних країнах з 1980 по 2014 рік.

Серед народжених з 1891 по 1910 рік співвідношення чоловіків і жінок за показниками будь-якого вживання алкоголю склало 2,2; проблемного вживання - 3,0 і супутніх ризиків - 3,6. У народжених з 1991 по 2000 рік ці показники зменшилися відповідно до 1,1; 1,2 і 1,3.

Динаміка зростання вживання алкоголю жінками найбільша у період починаючи з 1960-х років.

Точні причини виявленої закономірності невідомі. Однак можна припустити, що з високою ймовірністю вона пов'язана із загальною тенденцією до зрівнювання можливостей чоловіків і жінок, пишуть дослідники.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com