image

Закарпатців навчали стежити за грошима

 

«Стеж за грошима» - так називається всеукраїнська кампанія, яка проходить у 25 містах України. ЇЇ мета - контроль за прозорістю фінансування партій та кандидатів під час виборів до місцевих рад .

17 вересня в рамках цієї кампанії в Ужгороді відбувся форум з такою ж назвою, на якому зібралися представники громадських організацій, журналісти та активісти для обговорення проблеми проведення чесних виборів у місті, а також для пошуку шляхів взаємодії, які допоможуть зробити місцеві вибори чесними та прозорими.

У форматі брейн-шторму учасники форуму пропонували різні ідеї, як можна впливати на проведення виборів, як привчити депутатів і кандидатів у депутати до відкритості джерел фінансування, як задіяти у цьому громаду та яким чином працювати з цією інформацією.

Крім того, обговорювалося питання незаконної політичної агітації – організатори запропонували активістам «полювати» на політичну рекламу за допомогою спеціального додатка, який незабаром випустять для Android. Це дозволить кожній людині вносити сфотографовані і зазначені за місцем агітаційні білборди у єдину систему, яка підраховуватиме їх кількість. Учасники форуму запропонували ще кілька можливих акцій, які привернуть увагу громадськості до цієї проблеми.

Щодо інших інструментів кампанії «Стеж за грошима», то крім «полювання на рекламу», до них входять акції: «Вислови позицію – підпиши петицію» з вимогою до партій та кандидатів до 1 жовтня оприлюднити декларації про доходи; «Запитай політиків про гроші» - акція, до якої заохочують долучатися журналістів та всіх охочих і запитувати політиків про гроші – скільки їх, від кого вони і на що саме використовуються.

Ініціаторами форуму є активісти громадського руху ЧЕСНО, які, до речі, нещодавно оприлюднили імена депутатів Ужгородської міськради, які є кандидатами на відкликання через прогули більшої половини засідань.

 

Ольга Брайляк для ProZak.info, 

фото автора

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com