image

В Колочаві проходить "Ріплянка"-2018. (Фото)

16-17 червня у Колочаві проходить традиційний гастрономічний Фестиваль ріплянки.

Ріплянка, це верховинська страва з ріпи (картоплі) та кукурудзяної крупи. Цього року фестиваль проходить уже вдесяте. Захід проходить на території музею "Старе село". Загалом у Колочаві 10 музеїв, протягом року сюди приїжджає до 100 тисяч гостей.

Частим гостем ріплянки є голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль:

– Ріплянку придумали в Колочаві. Для верховинців, які важко працювали в лісі й бідно харчувалися, приготування ріплянки раніше було життєвою необхідністю – поївши її зранку, людина не відчувала голоду до кінця дня. А сьогодні ріплянка «по-колочавськи» – це символ відомого в Україні гастрономічного фестивалю, який разом із «Закарпатською свальбою» стали візитівкою Міжгірщини та Закарпаття.

Губернатор власноруч готував ріплянку з сиром та частував гостей, а в «Громадській приймальні Геннадія Москаля» кожен охочий міг пригоститися безкоштовною «децою від губернатора» (сто грамів верховинської самогонки).

Простий рецепт приготування ріплянки

Ріплянку готується досить довго до 4 годин у печі. У повсякденному житті можна готувати по простому, використовуючи духовку.

Варимо картоплю (в невеликій кількості води), цю воду ми не зливаємо і всипаємо туди попередньо замочену у теплій воді кукурудзяну крупу (середнього помолу). Вимішуємо до однорідності. Посуд для запікання змащуємо (рясно) вершковим маслом, закидаємо туди нашу ріплянку, зверху кладемо ще шматочок масла і притрушуємо бринзою. Запікаємо в духовці при температурі 220 градусів протягом 30-40 хвилин до утворення золотистої кірочки.

Подавати можна зі сметаною та шкварками. Їдять ріплянку з усілякими соліннями, але найчастіше з салатом із квашеної капусти.

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com