image

Як обрати справжнє вино

Пропонуємо запам'ятати кілька цінних порад вибору справжнього вина.
Зробити це допоможе декілька простих експереметів.

Пляшка
Зазвичай вино розливається в пляшки об'ємом 0,75 л. Зверніть увагу: дно винної пляшки повинно бути увігнутим! Не купуйте вино, якщо воно розлито в пляшку з плоским дном. Швидше за все, це підробка.
До речі, колір пляшки теж багато про що говорить. За словами експертів і технологів, винна пляшка повинна бути кольоровою, щоб світло не впливало на якість напою.

Пробка
Багато хто впевнений, що пляшку з справжнім вином обов'язково закупорюють натуральною пробкою. Насправді це не так. Природно, пробка з коркового дерева говорить про статусність напою. Однак безліч цілком пристойних вин закупорюють капроновими або пластиковими пробками. Запаси португальського коркового дерева теж не нескінченні, а тому пробки дорожчають з кожним днем. Зараз, наприклад, одна пробка обходиться в цілий долар!
Якщо пробка є, порівняйте на ній назву вина і фірми-виробника. На пробці може бути присутнім номер партії. Якщо ніяких даних на ній немає, швидше за все, вино не заводського розливу, а підробка.

Осад
Як правило, навіть у хорошому натуральному вини на денці можна виявити трохи осаду. У витриманих винах осідає винний камінь. Але, якщо осаду багато і він пластівцеподібний - не беріть це вино. Воно з домішками. Консистенцію осаду легко перевірити, якщо просто перевернути пляшку. Якщо осад не опускається - вино нехороше.

Етикетка
Природно, написати на ній можна багато чого, але от більшість людей читати-то якраз і не спромагаються. А якби читали, можливо, не купували б вино з виноматеріалів, вироблених, скажімо, в Криму, а розлитих десь у Полтаві.
До речі, етикетка допоможе виявити і справжні марочні вина з багаторічною витримкою. Адже, якщо пляшці багато років, її етикетка теж буде виглядати старою, а не блищати свіжою поліграфією. Якщо написи на етикетці з орфографічними помилками - будьте впевнені, вино розливали в найближчому гаражі або прямо в підсобці магазину, в якому воно стоїть.

Колір
Існує думка, що натуральне вино не залишає синіх слідів на язиці. Насправді це зовсім не так. Вино залишає сліди. Так що перевірити якість і справжність напою таким чином не вийде.

Тест з гліцерином
Є простий експеримент, за допомогою якого ви встановите справжність вина у себе вдома. Досить крапнути крапельку гліцерину в вино. Якщо гліцерин залишиться безбарвним, ви придбали справжнє вино. Якщо крапелька придбає червонуватий або жовтуватий відтінок - у вині маса барвників і домішок. Вартує гліцерин копійки, і купити його можна в аптеці.

Тест з бульбашкою
Вино не змішується з водою. Перевірити, чи справжнє перед вами вино, можна таким чином: налийте в маленький пухирець трохи вина, в миску налийте воду. Затисніть денце пляшечки з вином пальцем і опустіть догори дном в миску. Потім відпустіть палець - якщо вино із пляшечки не випливає, а вода залишається прозорою, значить, вино в бульбашці і в пляшці справжнє.

Fithacker

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com