image

Як варять сливовий леквар на Закарпатті

Телевізійна група телеканалу 1+1 навідалася на Закарпаття, щоб дізнатися, як варять сливовий леквар 

Ведуча програми "Жахливо смачно" переконалася, що варити цей леквар не так легко, адже його варять понад добу і постійно потрібно помішувати.

Леквар не тільки десерт, а має також лікувальні властивості. Хоча, багато його їсти не рекомендують.

Для кулінарного експерименту журналістка ТСН Людмила Бадалян разом з родиною місцевого жителя пана Анатолія очистила від кісточок 55 кг сливи-угорки. Леквар у сезон слив споконвіку готували гуртом.

 

Процес приготування леквару

Варити леквар треба не менше, ніж 24 годин, при цьому упродовж доби його треба безперервно помішувати. У процесі приготування сливи пускають сік і згодом утворюється піна. На ніч леквар слід зняти з вогню і залишити вихолоджуватися. Із 55 кг м'якоті слив отримуємо 5 кг леквару. На другий день приготування страву можна куштувати.

 

“Пам'ятаєте, як круто намазати варення на хліб. Тільки він такий не засолодкий, а більше дає кислинки. Я узагалі їла б його ложкою. Пам'ятайте, десерт без цукру — совість чиста”, - поділилася враженнями від куштування леквару журналістка.

 

А дієтолог зауважила, їй імпонує те, що у страві немає доданого цукру - лише сахароза та фруктоза. Але для того, щоб скуштувати страву й не нашкодити організму, а також мати гарний вигляд, достатньо їсти дві ложки леквару на день.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com