image

Яку рибу корисно споживати

Ми підкажемо, які існують різновиди риби та яка від них користь організму!

Уявити собі корисне меню, в якому була б відсутня риба, важко. Адже користь риби була відмічена ще багато віків тому. Фосфор, який у великій кількості міститься в рибі, добре впливає на нервову систему, покращує працездатність та знімає втому. А для ендокринної системи вкрай важливий йод, який міститься в рибі. До того ж, риба є безцінним джерелом багатьох вітамінів. А білки риби легше засвоюються та переварюються організмом.Тому не варто відмовлятися від цього корисного продукту. Навпаки, краще за все влаштовувати собі хоча б раз на тиждень рибний день.

Риба  насичує організм такими необхідними жирними кислотами Омега-3 та Омега-6, завдяки яким знижується рівень шкідливого холестерину в крові, мінімізується ризик розвитку атеросклерозу та покращується робота кровоносної та серцево-судинної системи.

Горбуша. В цієї риби рожеве делікатесне м’ясо. Горбушу готують га грилі, смажать, консервують, коптять, тушкують, використовують для супів. Горбуша містить вітаміни A, PP, B2, E.

Зубатка. Цю рибу ще називають “морський вовк”. Біле м’ясо цієї риби дуже ніжне, трохи солодкувате. Зубатку краще за все готувати на пару, для смаження вона не підходить, адже через велику кількість жиру “розпливається”. Ця риба – джерело вітамінів A, D та В12.

Камбала. М’ясо цієї риби підходить для копчення, смаження, бланшування, приготування на грилі. М’ясо камбали майже не містить жирів, багате фосфором та вітамінами А, D, В12, Е, РР.

Кета. Це найбільш поширений вид тихоокеанських лососевих риб. За розміром кета більша за горбушу,  м’ясо її більш жорстке. Ікра кети збагачена калієм, кальцієм, фосфором, не містить вуглеводів та шкідливих жирів та вважається найкращою та найсмачнішою серед усіх видів лососевої ікри.

Кілька. Найчастіше її вживають у вигляді консервів, але й сама по собі кілька смачна та корисна. Вона годиться для смаження та приготування на грилі. Містить вітаміни D та В12, а також велику кількість жирних кислот Омега-3.

Минтай. Ця тріскова риба – найкраще джерело білку та йоду, тому минтай особливо корисний для дітей. Печінка минтаю містить багато вітаміну А, корисного для зору. Цю рибу запікають, тушкують, смажать.

Навага. Це також тріскова риба, з нежирним м’ясом. Філе цієї риби сушать, солять, готують на грилі.Містить вітаміни групи В, в тому числі фолієву кислоту, вітаміни Д, Е, С. Сама риба нежирна, однак печінка наваги збагачена цінними жирними кислотами, які корисні для підтримки еластичності судин та зниження рівня атеросклерозу. 

Окунь. М’ясо цієї риби жирне та довго зберігає свіжість. Окуня використовують для соління, смаження, приготування на грилі та бланшування в соусі. Морський окунь – джерело протеїнів. Також в ньому багато вітамінів групи В та вітамінів РР С, D, Е. А ще м’ясо окуня містить корисну амінокислоту таурін.  Тому м’ясо цієї риби особливо корисне при підвищеному тиску та серцево-судинних захворюваннях.

Оселедець. Цю рибу вживають в сирому, соленому, копченому та маринованому виді, її смажать на грилі. Оселедець містить багато жирних амінокислот Омега-3, є джерелом вітамінів A, D, і В12.

Осетер.  Окрім м’яса, особливо цінується осетрова ікра. У м’ясі осетра містяться усі амінокислоти, багато калію, фосфору, вітамінів В1, В2, С, РР. Осетра добре смажити на грилі, можна і варити, солити та консервувати.

Палтус. У палтуса біле та жирне м’ясо, його можна запікати цілим, але філе краще бланшувати. Ця риба добре коптиться. Вживати цю рибу бажано хоча б раз на тиждень – для попередження онкологічних захворювань.

Пікша. Ця тріскова риба містить калій, натрій, селен, а також є джерелом протеїнів та вітаміну В12. Її можна варити, смажити, готувати на пару та на грилі.

Путасу. Це пісна дієтична та надзвичайно корисна риба, але дуже кістлява. Тому її частіше використовують для приготування салатів, пирогів, консервів. Не містить жиру, тому підходить дітям, людям похилого віку а також тим, хто бореться з зайвою вагою.

Сайда. Містить багато фосфору та йоду, тому корисна дітям. Її можна смажити, врити, тушити. Особливо смачна сайда, замаринована в лимонному соку чи соєвому соусі.

Сьомга. Це найбільш відома лососева риба, вона багата жирними кислотами Омега-3, містить жиророзчинні вітаміни А і  D. Сьомгу можна запікати у фользі, готувати на пару, робити стейки на грилі, тушкувати з овочами.

Скумбрія. Це жирна риба з білим м’ясом, її смажать, солять, маринують та коптять. Вона є джерелом вітамінів D и В12.

Терпуг. Морська риба з жирним м’ясом. В основному з неї готують консерви та коптять її. Містить вітамін РР, фолієву кислоту, калій та фосфор.

Тріска. Печінка тріски не лише надзвичайно смачна сама по собі, вона ще є цінною сировиною для виготовлення медичних препаратів. Саму тріску готують в маринаді, смажать в клярі, бланшують та тушкують в вині, адже м’ясо її дещо сухе.

Форель. Ця риба збагачена жиророзчинними вітамінами А і D, жирними кислотами Омега-3, містить багато вітаміну В12. Існує багато варіантів її приготування: форель можна смажити, варити, готувати на грилі, бланшувати у винному соусі.

Хек. Ця риба з сімейства тріскових. Хека можна запікати у фользі, тушкувати з овочами, смажити в клярі. Хек – пісна риба. Він містить метіонін, який попереджує атеросклероз та регулює діяльність надниркових залоз. Вітаміни, що містяться в м’ясі хека, регулюють обмін речовин, сприяють виведенню токсинів, а вітаміни А та Е попереджають онкологічні захворювання.

patelnya.com.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com