image

Закарпатці відновлюють рецепт випікання колись популярного в Австро-Угорщині торту Естергазі (РЕЦЕПТ)

У соцмережах помістили рецепт приготування колись культового на Закарпатті торту Естергазі 

Цей торт був дуже популярним у нашому краї, як і у всій Австро-Угорщині.

У закарпатській групі "Ко што варить на карантині" у Фейсбук один з користувачів розмістив такий рецепт.

Для коржів беремо 9 яєчних білків, даємо до них дрібку солі і збиваємо густу піну.

Додаємо 100 грамів цукрової пудри (дехто додає 150) і продовжуємо збивати до утворення густої стійкої піни.

IMG-4619

Потім беремо 250 грамів мигдальної муки і додаємо в неї одну чайну ложку кориці. Перемішуємо і додаємо цю мигдальну муку у наші збиті білки і дуже акуратно перемішуємо.

IMG-4622

Беремо пергаментний папір на ньому малюємо 5 кіл діаметром приблизно 20-21 см і рівно у ці кола накладаємо нашу мигдально-білкову суміш товщиною десь 1,5 см. Таких коржів потрібно 5.

IMG-4624

Акуратно кладемо на "тепшу" в духовці ці кола-коржі і випікаємо 20-25 хвилин при температурі 160 градусів.

Коржі повинні підрум'янитися.

Якщо у вас не поміщають в духовку всі 5 коржів одночасно, то печемо їх по черзі. Якщо у вас в духовці є полички з решіткою, то можна класти і на тепшу, і на решітку.

Коли коржі підрум'янилися, ми їх виймаємо і даємо охолонути. Коли охолонуть, то дуже акуратно відділяємо коржі від паперу.

IMG-4628

Далі готуємо крем.

Беремо 9 яєчних жовтків, 50 грамами цукру, дві чайні ложки кукурудзяного крохмалю і все це перемішуємо до однорідної маси.

Тим часом доводимо до кипіння 200 грам молока і акуратно тоненькою цівкою вливаємо в цю жовткову масу.

IMG-4625

Жовтково-молочну масу переливаємо в каструлю і постійно помішуючи, щоб не підгоріло, доводимо до кипіння, але не кип'ятимо. Як лише починає кипіти, відразу ж знімаємо і цей заварний крем відставляємо охолоджувати.

IMG-4627

Потім 200 грам вершкового масла збиваємо міксером до білого кольору і охолоджений заварний крем додаємо до цього збитого масла і продовжуємо збивати.

Беремо 200 грам вареного згущеного молока (якщо не купили в магазині готову варену "згущонку", то зваріть її ще перед приготуванням торта) і додаємо до цієї кремової маси і збиваємо все разом до однорідної легкої маси.

До цього крему в кінці додаємо 30 грамів рому.

IMG-4636

Жменьку фундуку підсушуємо в духовці протягом 5 хвилин при температурі 190 градусів. Головне, щоб не підгорів. Охолоджуємо і подрібнюємо. Але не мелемо надрібно, а краще подавити качалкою.

IMG-4641

Цим кремом перемащуємо коржі і кожен шар трошки посипаємо подрібненим фундуком. Але 1/5 частину крему залишимо, щоб змастити боки торту.

Верхній корж не змащуємо.

IMG-4645

Беремо мигдальні пластівці, підсушуємо 4 хвилини в духовці при температурі 190 градусів і потім ними обсипаємо бік торта.

Для топінгу, тобто верхньої частини торту, розтоплюємо на водяній бані плитку білого шоколаду і пів плитки чорного шоколаду і намащуємо топленим білим шоколадом верхній корж за допомогою кухонного шпателя чи широкого ножа і робимо це швидко, бо шоколад застигає.

А топлений чорний шоколад заливаємо в маленький поліетиленовий пакет, або кухонний рукав з маленьким отвором і малюємо тоненьку рівномірну спіраль від середини до країв.

IMG-4647

Потім беремо зубочистку і малюємо 4 лінії від центру до країв і ніби ділимо торт на 4 рівні частини, а потім ще чотири лінії малюємо від країв до центру і вийде гарна візерункова "паутина".

IMG-4648

Торт готовий. Перед вживанням краще поставити на певний час в холодильник охолоджуватися.

Потім подаємо до кави чи чаю. Смачного!

IMG-4653

У старому рецепті замість білого та чорного шоколаду використовувалася біля та чорна глазур, а замість мигдалю - грецький горіх. Ну і не використовувалося згущене молоко. У крем більше додавали цукрової пудри. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com