image

8 міфів про виживання, які можуть коштувати вам життя

Вам напевно відомо кілька порад, завдяки яким можна вижити в диких умовах. Але не всім їм можна вірити. Чому не можна бити акулу по носі, розтирати обморожені вуха, а також влаштовувати театральну виставу перед ведмедем?

Всілякі шоу і фільми про виживання в диких умовах користуються незмінним успіхом. Однак не завжди пропоновані в них поради стануть у пригоді в реальному житті. Більш того, деякі з них можуть бути навіть смертельно небезпечними.

1. Відсмоктувати отруту з ранки

Якщо вас укусила змія, то її отрута досить швидко почне потрапляти в кров і поширюватися організмом. Тому відсмоктувати отруту з ранки, особливо якщо після укусу пройшло кілька хвилин, абсолютно безглуздо. Це може навіть погіршити становище в тому випадку, якщо у вас в роті є якісь ранки або пошкодження.

2. Прикинутися мертвим

У деяких джерелах рекомендується при зустрічі з хижим звіром звалитися на землю і прикинутися мертвим. Однак насправді це може тільки викликати підвищений інтерес до вашої персони з боку спантеличеної тварини. Вона захоче дослідити вас, і невідомо, що потім прийде звіру в голову.

У цій ситуації найкращим буде повільно і обережно покинути місце зустрічі. Як правило, хижак не планує на вас нападати, а всього лише бажає просто налякати і прогнати вас зі своєї території.

Але краще все ж заздалегідь вжити заходів, які дозволять взагалі уникнути подібної зустрічі. При пересуванні лісом намагайтеся якомога більше шуміти. Співайте, розмовляйте, свистіть, гриміть посудом. Тварини заздалегідь дізнаються про ваше наближення і постараються піти з вашої дороги.

3. Шукати їжу

Герої деяких шоу, присвячених питанням виживання, намагаються в першу чергу забезпечити себе запасом їжі. Потрапивши у незнайоме місце вони відразу вирушають на пошуки якихось личинок, збирають равликів, майструють пастки для птахів і вудки для риболовлі.

Насправді їжа вас повинна турбувати тільки в третю чергу. Під час екстремально несприятливих погодних умовах (спека або холод) людина може загинути буквально за пару годин. Без води людина може прожити всього три дні, в той час як відсутність їжі можна витримати кілька тижнів. Тому перш за все необхідно шукати воду і знайти собі укриття.

4. Пити сік рослин

Якщо ви досить досвідчені для того, щоб вибрати один з багатьох видів рослин, сік яких дійсно можна пити, то ця порада може спрацювати. Але в інших випадках, якщо ви помилитеся, сік може викликати у вас лише сильне отруєння, що супроводжуватиметься блювотою і проносом. Це призведе до швидкого зневоднення організму.

5. Визначати сторони світу за мохом

Це, ймовірно, один з найбільш довгограючих і поширених міфів. Цікаво, скільки туристів, екстремалів і мандрівників потрапили у халепу через те, що шукали мох, що росте на північній стороні дерев і скель?

Все це вигадка. Мох росте там, де для нього існують найбільш сприятливі умови (тінь, вологість). Це може бути північна, південна або будь-яка інша сторона світу.

6. Їсти що завгодно

Найбільш хвилюючі епізоди програм про виживання демонструють нам, як герой мужньо поїдає якихось черв'яків, жує траву і закушує сирими грибами. «Те, що їдять тварини, абсолютно спокійно може з'їсти і людина», - пояснюють нам з екранів.

Не слідуйте цьому правилу. Далеко не завжди ягоди, рослини і комахи, які споживають тварини, є безпечними для людей. У кращому випадку ви отримаєте харчове отруєння.

7. Розтирати обморожені вуха

Якщо ви тривалий час перебували на холоді, то в першу чергу ви обморозите вуха, ніс, пальці рук чи ніг. Потрібно перш за все постаратися зігріти ці частини тіла. В жодному разі не можна їх розтирати. Це загрожує тільки ще більшим пошкодженням обморожених тканин.

Необхідно обережно відігрівати постраждалого за допомогою теплих ковдр. Можна також дати гаряче питво, знеболюючі засоби. Після цього слід забинтувати пошкоджену область і доставити людину до лікарні.

8. Бити акулу в ніс

Шанс зустрітися віч-на-віч з акулою дуже невеликий. Мабуть, саме на це сподіваються автори абсолютно божевільної поради бити акулу кулаком по носі в той момент, коли вона атакує.

Дійсно, ніс, очі і зябра є найбільш чутливими місцями на тілі хижака. Але дуже малоймовірно, що ви зможете завдати дійсно болючого удару по рибі під водою, та ще й в стані стресу. Тому краще не сподіватися на силу своїх кулаків, а як можна швидше рухатися до берега або човна.

businessinsider

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com