image

Йога як спосіб життя?

У 2014 році Генеральна Асамблея ООН офіційно призначила 21 червня Міжнародним днем йоги. З того часу день йоги відзначається на всіх континентах. В Україні, зокрема, в Ужгороді, цей день також буде відзначатися. 

Більш детально про святкування Міжнародного дня йоги і про йогу загалом ми поговоримо з Мадлен Остіян, директором української організації «Мистецтво життя» або «Art of Living» — організації, яка по всьому світу проводить антистресові курси та програми, що базуються на техніках йоги. 

— Мадлен, розкажіть, будь ласка, скільки років ви займаєтеся йогою і чому саме нею? Чому не фітнесом чи танцями? 

— Я займаюсь йогою понад 10 років. Почала займатися йогою випадково — у мене був досить складний період у житті, робота, яку я ненавиділа, безперспективне фінансове становище, дитина-підліток, з якою я ніяк не могла домовитися, а ще дуже погіршилося здоров’я. Мене випадково записали на курс «Мистецтво життя», який проводив учитель із Києва в нашому місті, і мені було незручно відмовити туди піти. Так я і потрапила на йогу. 

Чому це не фітнес чи танці, відповім так: я шукала чогось більшого, ніж просто розвага, чи фізична активність, чи заповнення вільного часу. В якийсь момент, особливо коли в тебе не найкращі часи, ти починаєш замислюватись: навіщо ти живеш, як налагодити відносини з близькими, як більш гармонійно взаємодіяти з тим, що тебе оточує. Для себе я знайшла простий вихід — це йога. 

— Тоді виникає наступне питання: наскільки мені відомо, в Ужгороді, зазвичай, йога викладається як комплекс фізичних вправ, які, можливо, і приносять розслаблення, але які ви маєте конкретні результати від ваших занять, окрім релаксу? 

— По перше, фізичні вправи в йозі — Хатха йога — це лише один із її багатьох аспектів. А ще є Крія йога — очисні, дихальні техніки, Раджа йога — це медитація та багато іншого. В практиці йоги закладено дуже багато знань, опановуючи які можна жити тут і зараз набагато краще, простіше і ефективніше. А що змінилося в моєму житті конкретно — абсолютно все! Я змінила коло свого спілкування, знайшла своїх однодумців, змінила свою нецікаву роботу, стала подорожувати, у мене покращилося здоров’я, а головне — я знайшла ту невеличку стежку до своєї дитини і змогла налагодити наші стосунки. І хочу вам заперечити на те, що в Ужгороді йога викладається тільки як фізичні вправи. Весь великий спектр — і знання, і дихальні техніки і релакс, і антистрес є на курсах «Мистецтва життя». Я вважаю, що мені дуже пощастило в тому, що я змогла отримати все і відразу на цих курсах, що мені не довелося ходити зі студії в студію, від одного вчителя до іншого і шукати найбільш ефективні техніки. Я відразу влучила вірно, тому є і результат. 

— Але, мабуть, щоб мати результати в йозі, вам треба багато годин на день займатися, медитувати, їздити в Гімалаї чи в Індію, а це не кожний може собі дозволити. Чи можливо практикувати, наприклад, раз чи двічі на тиждень? 

— Кожен день я витрачаю на свою практику від 30 хв. до 1,5 години. Цього цілком достатньо, щоб «був результат». Навіть 20 хв. на день — це прекрасно! Єдина умова — регулярність. Розумієте, стрес, неприємні моменти, втома, поганий настрій — вони до нас приходять не раз на тиждень, і тому, щоб завжди бути у відмінній і фізичній і психологічній формі, треба підтримувати себе щодня. І коли ти звикаєш до практик, це тобі не здається якимось важким тягарем, а навпаки, приносить тільки задоволення. А на рахунок Гімалаїв та Індії — це справа індивідуальна, я знаю багато людей, які займаються йогою, а там ніколи не були. Ми самі творимо свою реальність. 

— Мені дуже цікаво дізнатися про те, як завдяки йозі можна налагоджувати стосунки? Можливо, ті, хто займаються йогою, мають якийсь особливий вплив на оточуючих? 

— Так, це дійсно дуже цікаво. Коли ми починаємо практикувати, ми починаємо входити у гармонію із самими собою. Коли ми краще починаємо розуміти себе, то поступово починаємо краще розуміти і тих, хто поряд із нами. Ми стаємо спокійнішими, ми вже не так емоційно реагуємо на багато що в житті і, як результат цього, стосунки покращуються. Звичайно, не за один день. Але рано чи пізно це відбувається. І це реально є здобутком і перемогою над собою і над ситуацією. Ви знаєте, можна багато чого розповідати, але кожен може це відчути на власному досвіді, варто лишень почати. 

— Що для вас означає — йога як спосіб життя? 

Для мене це означає, що ти щасливий і реалізований, що ти гарно виглядаєш, що ти піклуєшся про своє здоров’я, здоров’я свого оточення, що ти піклуєшся про природу, і що ти є активним членом свого суспільства. Думка, що йоги сидять у печерах і тільки медитують — не вірна. Чим більше в нашій країні буде людей, які живуть у гармонії з собою, з оточуючими їх людьми, з природою, тим гармонічнішою наша країна стане. Тому що порядок у країні починається з порядку у тебе в голові і на твоїй кухні, з тої любові і злагоди, яка у тебе є у сім’ї. 

— Дякую за відверту розмову. Тепер до головного. Розкажіть, будь ласка, коли і які заходи будуть проводитися в Ужгороді, присвячені до Міжнародного дня йоги? 

— Організація «Мистецтво життя», при підтримці посольства Індії, 18 червня о 10.00 ранку у парку біля ОДА буде проводити заняття, до яких можуть приєднатися всі бажаючі. Ваш вік і стать не мають значення, можна приходити з дітьми. Навіть, якщо ви взагалі ніколи не займалися фізичними вправами, приходьте! Заняття безкоштовні, розраховані приблизно на 2 години часу. Ми будемо робити фізичні вправи — з хатха йоги, спробуємо медитувати і будемо розслаблятися. Впевнена, що кожний знайде щось для себе, тому чекаємо на вас! 

Тел. для додаткової інф.: +38 095-546-09-99, +38 050-317-92-91.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com