image

«Mad Head» в Ужгороді — це інтелектуально-емоційний вибух

Назвати дві національні мови країни, де всі жителі — іммігранти* і впустити яйце з 2,5-метрової висоти, не розбивши - невеличкі завдання з гри Mad Head, яка стає неймовірно популярною в Ужгороді

П’ять турів, 36 питань (в середньому) за 3 години емоційного вибуху адреналіну — і ви точно опишете інтелектуально-розважальне шоу, гру «Mad Head», що вже понад рік проходить в Ужгороді. Запустили її в нас учасники «ComedyОrg Королі вечірок» Віталій Тороні  та Олександр Свергун. А минулого тижня, 15 вересня, у Києві, в НСК «Олімпійський» зібралося 275 команд (понад 5 000 учасників) зі всієї України для встановлення світового рекорду в категорії «Наймасовіша інтелектуальна гра». І найприємніше те, що «медхедіаська» збірна «Фоса команда» з Ужгорода потрапила у Топ-5 кращих!

І нині ця хвиля веселого шалу іде поступово на захід. Про це розмовляємо з одним із ведучих гри — Олександром Свергуном.

 

— Гра триває вже понад рік. Ви коли її запускали, то припускали, що вона «піде» з таким успіхом і стане такою «довгожителькою?

— Ідея створити щось подібне на гру «Mad Head» була давно і я знав, що в багатьох містах України грають у подібні ігри — у Що? Де? Коли?, в Мозгобойню та інші ігри. Єбагато варіантів інтелектуальних ігор. ІФ ми випадково дізналися, що наші друзі-КВН-ники в Черкасах грають у подібну гру — «Mad Head». Ми вирішили вийти з ними на зв’язок і почати цю гру в Ужгороді.

Зігравши в Ужгороді першу гру, ми побили рекорд України, адже на першу гру в нас зголосилося 15 (!) команд. Це було дуже багато!

Тепер у «Mad Head» кожні 2—3 тижні грає близько 30 команд. Але попит, бажаючих грати значно більше, ніж ми можемо розмістити в залі. Якщо би в Ужгороді був гарний зал, де ми могли би розмістити 40 команд, то грали б усі 40.

— То питання тільки в місці?

— Так. Тому реєстрація команд проходить дуже динамічно: викладаю афішу в Facebook, а через 3 години немає вільних місць...

— Ви відмовляєте командам, які трохи запізнилися з реєстрацією?

— Так, іноді доводиться це робити... Ми просто фізично не можемо розмістити більше, ніж 32 команди.

мед хед3

— Знаю, що «Mad Head» грають у кількох містах України: в Черкасах, Харкові та інших. Питання скрізь однакові?

— Так, однакові. Ужгород ще молоде місто в плані гри, в Києві, Харкові грають уже кілька років, і якщо гравець із Харкова приїде в Ужгород і потрапить на гру, то цілком ймовірно, що зустріне знайомі питання.

— Хто їх пише?

— Питання пишуть хлопці з Вільнюса... Гра придумана саме там. Там «штаб-квартира» «Mad Head-у».

— Ну, відверто кажучи, питання бувають настільки несподівані і ще несподіваніші відповіді на них, що часто навіть губишся, намагаючись пояснити логіку в них...

— Так, буває. Я стараюся перед кожною грою передивитися і відкоригувати деякі питання. Стараюся бути невеличкою фокус-групою, сам (сміється). Але інколи дійсно так трапляється, що під час обговорення питання, ми знаходимо якісь сумнівні, спірні речі.

І цікаво, що після гри дзвоню дівчині, яка надсилає нам ці питання і розповідаю про ці спірні моменти, а вона дивується: «У всіх містах ми зіграли і не було навіть заминок щодо цього питання, — каже вона, — а в Ужгороді виникла суперечка!..» Тому це все дуже суб’єктивно: хтось подумає правильно, а потім відповість інакше... Це все дуже неоднозначно.

— А ви після гри обговорюєте моменти гри з центральним офісом?

— Так, звичайно. Буває, ми їм говоримо про якусь помилку в питанні, вони дивуються: «Ой, точно!.. А як це ми так?.. Цікаво, а в нас з цим питанням все пройшло нормально...».

— Тобто, виходить, що під час гри в такі спірні моменти ви опиняєтеся між молотом і наковальнею...

— Так, це непросто. І ми стараємося витримати натиск гравців, почути їхні аргументи і дійти істини вже разом. Ми вислуховуємо всі аргументи і тоді приймаємо рішення. Доводиться брати на себе таку відповідальність. Інакше ніяк. Часто хтось із гравців затято протестує і виносить мені потім на перерві мізки, мовляв, як я так вирішив?.. (сміється) Але нічого, трапляється різне. Це інтелектуально-емоційний вибух і це дуже класно. Це жива гра, люди в інтелектуальному азарті, і це чудово!

Дискусії виникають багато разів протягом кожної гри. Це дуже цікаво! Було якось питання про те, як люди пускають камінці по річці, це називається «жабка». Це була правильна відповідь. А одна команда була впевнена, що гра називається «бліни», почалася дискусія і ми зарахували цю відповідь також як правильну.

— Форс-мажори?

— ...Та наче ніяких... Ну от, планували ми, правда, провести нашу ювілейну 1-річну гру на природі, у Воєводині, і дати знайшли, і ми були вільні, й у Воєводині нічого особливого на той день не було заплановано, але погода вирішила за нас і змушені були повернутися до варіанту «Емігранду». В літній день температура була +14...

Під відкритим небом ми грали перші дві гри, тоді на ФМК. Хтось сидів за столиками, хтось — за якимись діжками... Потім грали в «Панорамі» і вже потім перейшли в «Емігранд». Окрім справді великого залу, «Емігранд» — це наші друзі, в нас чудові умови там, персонал уже знає гру, знає команди, де хто зазвичай сидить... Тобто, тут уже в нас формуються певні мед-хедівські традиції.

— Ваш улюблений конкурс?

— В «Mad Head-і»? Мені дуже подобаються музичні ребуси. Коли по картинках треба вгадати текст пісні.

— Чого ніколи не буде в Мед-Хеді?

— Корупції. Тобто ширяться якісь чутки, що ми десь підсуджуємо, але це неправда! Мої друзі настільки азартні й чесні в грі, що вони би просто не грали, якби знали правильну відповідь.

Ми ж проводимо «Mad Head» ще і в Будапешті, і у Відні. І була ситуація, коли ведучий з Відня грав у команді в Будапешті, і траплялися знайомі йому питання. Тоді він просто вставав з-за столу і виходив із залу. Команда грала питання і він повертався.

В Будапешті ми почали грати взимку, скоро рік, грають російськомовні жителі міста — є українці, білоруси, росіяни, казахи, азербайджанці. Та ж ситуація у Відні. В Будапешті грає до 20 команд, у Відні — 13—14. І це непогано. І, можливо, незабаром почнеться гра і в Мукачеві.

мед хед1

Якщо ви взагалі вперше чуєте про «Mad Head», то ми запрошуємо вас пограти. Неважливо, скільки вам років, неважливо, чи ви доктор наук, чи водій автобуса — це гра для всіх. «Mad Head» — це розважальна гра і не варто боятися, що ти якогось питання не будеш знати. Ми навіть не показуємо під час гри результати, ми не хочемо, щоб хтось був на останньому місці, сидів і соромився цього. Ні! Ви граєте для себе, ми не слідкуємо і не ведемо статистики. І іноді, дійсно, гра настільки різностороння, коли в компанії збираються різні люди зі своїми окремими, незалежними знаннями, і так виходить, що ці різні знання допомагають у відповідях на питання гри.

Гра різноманітна, вона для всіх, і питання є для всіх. Хтось любить питання на логіку, хтось майстер у вирішенні анаграм чи вміє гарно відгадувати якусь пісню чи логотипи, тобто візуальні ребуси.

Додамо, що стежити за подіями та новинами гри ви можете на сторінці гри в Facebook «Mad Head Ужгород».

 

  • Італійська та латина у Ватикані.

Зоряна Попович

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com