image

Менспредінг: що це таке і як з цим жити?

Хтось у громадському транспорті розсівся так, що заважає вам? Це і є менспредінг.

Термін manspreading (читається «менспредінг», від англ. Man - «чоловік» і spread - «розкидати (ся), розстеляти (ся)») потрапив у словник англійської мови ще у 2015 році. Дослівно він означає чоловічу манеру сидіти, широко розставивши ноги.

В чому причина?

Жінки кажуть про безкультур'я, чоловіки виправдовуються своєю домінантною природою, а лікарі пояснюють це особливостями анатомії.

Ширина тазу у жінок значно більша, ніж у чоловіків, а кут шийки стегнової кістки більш гострий. Ці фактори відіграють певну роль в тому, що чоловікам не так зручно сидіти з притиснутими колінами, ніж жінкам, - Джон Саткліфф, нейрохірург.

Але і в цьому питанні не всі фахівці сходяться на думці. Майкл Айзенберг, доктор медичних наук Єльського університету і доцент урології в Стенфордської школі медицини, каже: Немає переконливих даних про те, що сидіння із зведеними ногами має великий вплив на репродуктивну функцію. Звичайно, можуть бути деякі умови, які зроблять таку позу незручною для чоловіка. Наприклад, після певних хірургічних втручань надмірний тиск на пахову область може завдавати незручностей. Крім того, деякі хвороби, пов'язані з накопиченням рідини або грижами в паху, можуть утруднити зближення ніг.

Де можна зустріти?

У громадському транспорті по всьому світу. Так, зараз у Нью-Йорку менспредінг вважається адміністративним правопорушенням. Але почалося все набагато раніше.

Перша згадка про явище з'явилася аж у 1915 році. Не дивно, що згаданий менспредінг був не десь, а в соціальній рекламі, присвяченій етикету в громадському транспорті.

Листівки в метро Нью-Йорка 1953 року були направлені відразу проти кількох видів некультурної поведінки: заглядання в чужу газету, перегороджування дверей і навіть зневажливого ставлення до чужого одягу. Менспредінг тут був названий Space Hog, що можна перевести як «поглинач простору».

Сам термін почав набирати популярність з 2013-го, коли в Інтернеті з'явився блог One Bro, Two Seats («Один хлопець, два місця»). Там публікувалися фотоколажі з чоловіком, який сидить в метро, ​​широко розставивши ноги.

manspreading__9649_1505822121-e1505999210722-630x315

У громадському транспорті Мадрида також з'явилася соціальна реклама проти менспредінгу. Людина на малюнку сидить так, що займає не тільки своє, а й сусідні місця. Напис у ввічливій формі просить не розвалюватися на сидінні.

У Токіо плакати в транспорті виглядають зовсім інакше, але мають той же сенс. Чоловік з широко розставленими ногами обмежує пасажира і не дає сісти дитині, яка говорить: «Я б теж хотів сісти. Там достатньо місця».

coverphoto_1505828569-e1505999375335-630x315
Як з цим жити?

Тут кілька варіантів. Ви можете обговорювати цю тему у соцмережах, сворити групу борців з менспредінгом. Можливо, саме ваші дії допоможуть перемогти це невігластво. Або набирайтеся сил і впевненості, щоб робити таким чоловікам зауваження в громадському транспорті (а раптом прислухаються?). А можна і взагалі обмежитися своєю зоною комфорту і не звертати уваги на те, хто скільки місця займає.

Одне правило однакове для всіх: будьте завжди взаємоввічливими, адже ви в цьому світі, місті і автобусі далеко не одні.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com