image

Найкурйозніші фестивалі світу (частина перша)

Відверто – кидатися в людей речами – це завжди весело. Не важливо, що це буде – подушки, сніжки, попкорн або … заморожений тунець. Здивовані? Перед вами кілька незвичайних фестивалів, під час яких люди кидаються найнесподіванішими речами.

“Холі”, також відоий як “Пхагвах” (або “бходжпурі”) і “Фестиваль фарб” (Індія)

001ddd

Учасники фестивалю обсипають один одного кольоровими порошками. Тому фотографії з “Холі” виходять неймовірно барвистими! Фестиваль проводиться на початку весни і триває два-три дні в кінці лютого – початку березня. Якщо захочете побувати на цьому святі, то прихопіть з собою сонячні окуляри і надіньте те, що вам не шкода буде забруднити.

Фестиваль винограду La Raima (Іспанія)

002-3

Свято символізує закінчення збору врожаю і бере свій початок в 1930-х роках, коли селяни завершували сезон і кидалися в сусідів непотрібними залишками врожаю.

Фестиваль La Raima проводиться щорічно в серпні в провінції Валенсія, в містечку Пуебла-дель-Дук. На час фестивалю на вантажівках привозять 90 тонн винограду. Так що можна уявити, що після проведення “боїв”, в місті стає трохи бруднувато.

Фестиваль “Ла Томатіна” (Іспанія)

003-2

“Ла Томатіна” – щорічне свято, що проходить в останній тиждень серпня в іспанському місті Буньоль, Валенсія. Численні туристи приїжджають з різних країн для участі в битві, “зброєю” в якій служать помідори. Населення Буньоля становить 9 тис. Осіб, але в період святкування сюди приїжджають до 40 тис. туристів!
При підготовці до фестивалю власники магазинів і жителі міста закривають вікна щитами, щоб захистити їх від майбутнього божевілля, в ході якого використовується близько 145 тонн помідорів.

Фестиваль “Тунарама” з метання тунця (Австралія)

004-2

Щороку в австралійському місті Порт-Лінкольн місцеві жителі і туристи збираються на фестиваль “Тунарама”, в рамках якого проводяться змагання з метання 10-кілограмової тушки тунця. За правилами, учасники, розкрутивши над головою замороженого тунця, повинні жбурнути його якнайдалі.
Почалося все в 1962 році. Тоді такі змагання проводилися з метою підтримати рибальську індустрію. А зараз фестиваль “Тунарама” перетворює на кілька днів центр міста на майданчик для культурних і спортивних заходів, кумедних конкурсів, ринків під відкритим небом і вечірок.

“Битва апельсинів” (Італія)

005-3

Жителі старовинного міста Ивреа, Італія, щороку виходять на вулицю, щоб закидати один одного апельсинами. “Битва апельсинів” тут проходить в кінці лютого – початку березня. Всі учасники фестивалю добре екіпіровані і навіть надягають шоломи (адже удари апельсинів досить дошкульні).
Таким чином місцеві згадують давню міську легенду про жорстокого маркіза, який жив тут в 12 чи 13 столітті. Жорстокий правитель присвоїв собі право першої шлюбної ночі. І лише відважна дочка мельника дала відсіч тирану, відсікла йому голову і виставила її напоказ на палацовому балконі. Круглі фрукти уособлюють її образ і символізують перемогу над деспотом.
Якщо ви не хочете, щоб в вас кидалися апельсинами, досить надіти на голову червону шапку. Ось тільки не всі туристи пам’ятають про це

Винний фестиваль в Ріоха (Іспанія)

006-2

Ви ж чули про німецький Октоберфест, так? Що ж, винний фестиваль в провінції Ріоха дуже на нього схожий. Правда, відмінною рисою цього фестивалю є те, що на вас виливають … вино.
Проходить це свято 29 червня в місті Харо. Всі жителі і гості міста одягаються в білий одяг і йдуть на битву. Винний бій закінчується тільки тоді, коли не залишиться жодної білої футболки.

Фестиваль Els Enfarinats, Ібі (Іспанія)

007-2

Яєчно-борошняна битва в Ібі відбувається щороку 28 грудня. У цьому епічність заході можуть взяти участь всі бажаючі. Головне, не забути одягнутися в старовинну військову форму і взяти собою “боєприпаси”: борошно, яйця, петарди і вогнегасники.
Чоловіки об’єднуються для “військового перевороту”, проводять жартівливі вибори нового мера, встановлюють нові закони. Все це відбувається до того часу, поки вони не зіткнуться з “опозиціонерами”. Ось тут-то і починається битва.

(Далі буде)

kozhen.in.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com