image

Нещасливий білет: Найсумніші історії переможців лотерей

Біллі Боб Харрелл виграв $ 31 млн і через 20 місяців застрелився в будинку колишньої дружини. Незадовго до смерті в бесіді з фінансовим радником він сказав: «Виграш в лотерею — найгірше, що зі мною траплялося».

Жах перед Різдвом

Через 10 років після виграшу $ 315 мільйонів в американській лотереї Powerball Джек Уіттакер зізнався: «Краще б я відразу порвав цей білет». 25 грудня 2002 роки бізнесмен і добропорядний християнин зірвав найбільший на той момент джекпот в історії американської лотереї. Однак ні $ 7 мільйонів, пожертвувані на будівництво двох церков, ні заснований фонд допомоги нужденним не наблизили Уіттакера до раю на Землі.

Перші місяці 55-річний житель Західної Вірджинії займався доброчинністю. Він передав своєму приходу 10% виграшу, вручив $ 100 тисяч продавцеві щасливого білетуі не забув про жінку, у якої купив в той день пару сендвічів: їй дістався позашляховик, будинок і $ 44 тисячі. Але незабаром щось пішло не так.

Jack-Whittaker_02

Уіттакер з жінкою та онукою. 2002-й рік.

Після звістки про удачу Уіттакера на нього посипалися судові позови, і незабаром їх число досягло 460. «Кожен хоче урвати своє, нічого не зробивши», — так коментував ситуацію сам мільйонер. Його стали помічати в казино, кілька разів затримували за водіння в нетверезому стані. Влітку 2003 року з припаркованого біля стрип-клубу автомобіля Уіттакера зникли $ 545 тисяч готівкою, роком пізніше вкрали ще $ 100 тисяч.

Уіттакер не шкодував грошей для близьких і часом видавав своїй 15-річній онуці по $ 5 тисяч на кишенькові витрати. Збирався заповідати їй все майно, але почав помічати, що її хвилюють лише наркотики. У переддень Різдва 2004 року тіло 17-річної онуки виявили загорнутим в брезент і захованим за старим фургоном. П'ятьма роками пізніше розпався його шлюб і померла єдина дочка.

20 місяців щастя

Істинно віруючий Біллі Боб Харрелл-молодший з Техасу вважав лотерейний виграш в $ 31 млн добрим посланням небес. У 1997 році він зміг купити ранчо, півдюжини будинків і автомобілі всім членам сім'ї, не забувши щедро обдарувати свою церкву.

Переміна здавалася неймовірною: адже до виграшу, після кількох звільнень, Харрелл насилу тримався за невисоку посаду в мережевому будівельному магазині. Грошей ледь вистачало його сім’ї - дружині і трьом дітям. «Усі тільки й говорили, що все налагодиться. Я не міг уявити, що аж настільки», — говорив він під час церемонії вручення чека.

Ставши мільйонером, Харрелл відгукувався на кожне прохання, і цим почали зловживати.
Незабаром переможець продав право отримання щорічних виплат від лотереї в обмін на одноразовий платіж, щоб отримати більше грошей на руки. Через 20 місяців після виграшу Харрелл застрелився в будинку колишньої дружини. Незадовго до смерті в бесіді з фінансовим радником він сказав: «Виграш в лотерею — найгірше, що зі мною траплялося».

Гроші — сміття

19-річний англієць Майкл Керролл працював складальником сміття, коли в 2002 році виграв в лотерею £ 9,7 мільйона. Адаптація до нового життя протікала стрімко: до кінця наступного року він щодня викурював крека на £ 2 тисячі і хвалився, що кожен день змінює чотирьох дівчат. За словами Керролла, за вісім років він перепробував 2 000 повій, витративши на них £ 100 тисяч.

Michael-Carroll

"Король гопників" Майкл Керролл.

Він розлучився з дружиною, крім того “щасливчику світив” кримінальний термін за розстріл чужих автомобілів з рогатки.

- Мене турбують три речі: наркотики, секс і золото, - говорив молодий мільйонер.

£ 1 мільйон - ставки на перегонах, £ 1 мільйон - інвестиція в футбольну команду Rangers. Коли у Керролла залишилося £ 500 тисяч, він розпродав автопарк, в якому був «мерседес» з гравіюванням «Король гопників», і виручив ще £ 400 тисяч. Ці гроші він теж незабаром витратив. У 2010 році просторий особняк довелося змінити на намет у лісі. «Жити на допомогу в £ 42 на тиждень легше, ніж з мільйоном», — так Керролл коментував свій новий статус.

Після банкрутства він знову працював сміттярем, а пізніше влаштувався пакувальником на фабрику з виробництва печива.

Живи швидко

Вікторія Зелл використала всю свою чарівність, щоб переконати Джеффа Холмберга, з яким перебувала в процесі розлучення, поділити навпіл його $ 11-мільйонний лотерейний виграш. Чоловіче благородство не принесло жіночого щастя.

Victoria-Zell

Вікторія Зелл і Джефф Холмберг на прес-конференції з приводу виграшу $ 11 мільйонів.

За чотири наступні роки Вікторія двічі звинувачувалася в зберіганні метамфетаміну. У 2005-му році після цілого дня, проведеного з кокаїном і випивкою, вона сіла в свій позашляховик і пообіцяла двом супутникам «реально божевільну їзду».

Розігнавшись до 110 км/год, машина втратила керування. В результаті один з пасажирів загинув на місці, другий був назавжди паралізований. Зелл отримала 7,5 років в'язниці і цивільний позов з об'ємом вимог, що в рази перевищує залишок її грошей.

Рідна кров

Джеффрі Дампьер, який в 1996 році виграв $ 20 мільйонів, не кинувся скуповувати машини і жінок. Він вклав гроші в бізнес з виробництва попкорну і зробив подарунки всім членам сім'ї.

Втім, цього здалося мало сестрі його дружини Вікторії Джексон. У 2005 році разом з бойфрендом вона викрала Дампьера, вимагаючи передати їм залишки грошей. Отримавши відмову, напарник Вікторії запропонував їй вибір: застрелити Дампьера або бути самій застреленою. Жінка вибрала життя і пострілом в потилицю вбила чоловіка, який колись вважався великим щасливчиком.

lottery_05

Черга перед магазином Bluebird Liquor. Він вважається фартовим місцем для покупки лотерейних білетів.

Переможці лотереї часто хотіли б залишити своє ім'я в таємниці, проте в багатьох штатах США перевести в готівку виграшний білет анонімно — заборонено законом.

Останній джекпот було зірвано у січні цього року. Він склав $ 1,6 мільярда. Щоправда виграли його відразу чотири людини, що вгадали номер. Один з них 60-річний Джон Робінсон працює в службі з технічного обслуговування будинків, його дружина Ліза - співробітниця дерматологічної клініки, у пари є двоє дітей.

На прохання CNN, фінансові експерти вибрали для них найнадійніший спосіб вкладення грошей — 30-річні державні бонди США. При прибутковості в 2,85% вони забезпечать сім'ї можливість жити на $ 5,3 мільйона на рік.

birdinflight

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com