image

10 порад грамотного спорту від MG Family в Ужгороді

Спорт має безліч міфів, особливо, якщо це стосується схуднення. Prozak записав кілька порад під час healthy workshop у рамках проекту “Razom workshops”, який нещодавно проходив в Ужгороді.

Про правильні й корисні тренування, користь бігу і ходьби, взуття й одяг, а також інші корисності учасницям воркшопу розповідала Тоня Гудзь, тренер спортивно-танцювальної студії “MG Family”. Подаємо кілька цитат від спортивного експерта.

1. З собою завжди варто мати горіхи, сухофрукти. Це дуже корисно і додає енергії на тренуваннях. Це також можна вживати тим, хто хоче позбутися зайвої ваги.

2. Походи в гори! Це оздоровлює, це краса, яку ти бачиш, коли піднімаєшся. Ще добре займатися ходьбою. Та ж сама ранкова пробіжка стадіоном.  Щодо темпу, то він має бути середнім, щоб було комфортно, не можна різко завершувати біг, так само, як і будь-які інші заняття, треба поступово закінчувати. Не можна різко обривати, треба поступово зменшувати навантаження, інакше, це дуже погано для здоров’я. До речі, після виконання вправи не можна сідати на килимок і підтискати ноги під себе, оскільки під час тренування швидше циркулює кров, а ви різко затискаєте. Тому треба сідати з прямими ногами або ходити. До речі, ми організовуємо безкоштовні бігові заняття на стадіоні. Самому інколи важко встати, а так буде компанія, тренери, вправи на стадіоні.

3. Дехто каже, що погано бігати вранці, а вчені пишуть, що вранці погано займатися тим, у кого є проблеми з серцем. Але для усіх інших ранкові пробіжки, стрибки на скакалці — це дуже  класно, на час тренувань ви ще не втомлені після роботи, а ранкове заняття заряджає вас енергією на цілий день. Одна знайома каже, що після суботнього ранкового заняття фітнесом вона дуже активно прибирає квартиру. Я за те, щоб займатися щодня, але не перевантажувати себе, знати міру.

4. Для занять треба обирати лосіни, які тягнуться, пропускають вологу, дозволяють шкірі дихати. Так, це дорого, але краще обирати одяг брендів, які на цьому спеціалізуються. Ці ж відомі бренди випускають одяг не з натуральних тканин, а з синтетичних, бо саме синтетика пропускає вологу, дозволяє шкірі дихати і не затримує запах на речах. У звичайних, щоденних бюстгальтерах краще не займатися (може перетискати, натирає), є спеціальні спортивні ліфчики або топи.

5. Щодо кросівок для бігу — вони мають бути з амортизатором у середині, має бути платформа, на плоских бігати не можна. Бігати у гумових кедах — це вбивство своїх стоп, хребта. Ви біжите, стопи вдаряєте, і це все йде у хребет, це дуже шкідливо. Також і фітнесом у такому взутті займатися не можна, з часом це може призвести до плоскостопості, а це все негативно позначається на спині (викривлення хребта та інші нюанси). Щодо занять у носках на фітнесі, то це також не добре як для хребта, так і для правильності виконання вправ.    

6. Калорії починають спалюватися після 40 хвилин бігу. Це стосується саме бігу не просто оздоровчого, а для схуднення. Тому якщо треба прибрати зайве, то треба бігти мінімум 40 хвилин.

7. Разом з тренером можна займатися циклічними тренуваннями, після їх завершення калорії спалюються ще протягом двох годин.

8. Аби комфортно почуватися під час бігу, видих має бути “на ліву ногу”. Чому нам стає важко бігти й коле у боку? Тому що кров не встигає пройти через печінку. Але ми тренуємося і це минає.

9. Качання пресу не прибирає жирові відкладення, аби їх позбутися, потрібні кардіотренування. Взагалі, біг — найефективніший для спалення жиру.

10. Для чого просто качати прес? Якщо дівчина худенька, то кубики вона може “накачати”за місяць-два. А для чого ці кубики, якщо спина слабка, а руки й ноги не підтягнуті? Треба все робити у комплексі.

 

Записала Евеліна Гурницька для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com