image

Для закарпатських немовлят з літа немає вакцини

Ужгородський пологовий будинок з літа не має вакцин БЦЖ для немовлят. Понад 2 тисячі малюків вже живуть без вакцин, що може призвести до епідемії туберкульозу. Із початку 2015 року надходжень цієї вакцини не було. Купити її неможливо, оскільки закупівля відбувається тільки за кошти держбюджету. 

Про те, що вакцини немає з літа у сюжеті "21 каналу" розповів завідувач неонатологічним відділенням ужгородського пологового будинку Йосип Бутір.

У пологовому будинку наразі не знають, коли отримають вакцину. Парадокс полягає ще й у тому, що БЦЖ російського виробництва, яка досі постачалася в Україну, сьогодні не закуповують, а данська, про яку довго говорили, теж ще не надходила. На жаль, така ситуація сьогодні спостерігається в більшості регіонів України. 

Щеплення БЦЖ потрібна для профілактики туберкульозу у дітей. Перше щеплення БЦЖ роблять новонародженому ще в пологовому будинку, щоб в організмі дитини сформувався протитуберкульозний імунітет. Для дитини дуже важливо зробити це щеплення протягом перших двох місяців. Інакше  щомісяця малюкові буде потрібно робити пробу Манти.

За статистикою, щорічно на туберкульоз захворюють близько 1 млн дітей – вчені.

Вакцинація вкрай важлива для населення, хоча вистачає і негативних випадків її застосування. Батьки, які свідомо відмовляються від вакцинації мають розуміти, що вони ставлять під загрозу не лише життя і здоров’я своєї дитини, а й тих, хто буде перебувати поруч із нею.

За статистикою, в Україні вакцинацією охоплено лише 40% дітей, а в половини з них – фіктивні довідки про проведення щеплень. На одному з засідань Комітету з питань охорони здоров’я розглядався законопроект щодо захисту населення від інфекційних захворювань (реєстр. № 1729, автор Т. Бахтєєва). Законопроектом пропонується відмінити обов’язкову вакцинацію.

Ще однієї важливої вакцини – від поліомеліту також немає. Покриття нею у державі - менше 30%. Такий показник мають хіба що не дуже розвинуті африканські країни. 

Питання вакцини - це питання національної безпеки, вважає голова Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Доріт Ніцін Калускі. Такої ж думки щодо вакцинації дотримується Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. Натомість сьогодні в Україні лише кожна 3-тя дитинаотримує повноцінну вакцинацію. У Міністерстві зазначають, що наразі тривають перемовини із ЮНІСЕФом для віднайдення коштів та вакцин, що вакцинувати тих, хто пропустив планову вакцинацію.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com