image

Гомеопатію офіційно визнали небезпечною

Рада європейських академій наук опублікував заяву, в якій визнала гомеопатію ненауковою і шкідливою для пацієнтів.

Рада європейських академій наук (EASAC) зібрала дані про дослідження гомеопатичних ліків і методів і дійшла висновку, що гомеопатія - це не медицина і не наука. Об'єктивних доказів роботи гомеопатії немає. Всі дослідження, які свідчать про її ефективність, або виконані з помилками, або доводять плацебо-ефект лікування.

Гомеопатія працює на неправдоподібних принципах, які не відповідають встановленим науковим положенням, а ефективність гомеопатії полягає в ефекті плацебо, - декларація EASAC.

Гомеопатія - галузь альтернативної медицини, заснована на використанні надмалих доз речовин. Щоб зробити гомеопатичні ліки, діючу речовину розводять до такого ступеню, що в готовому розчині не залишається жодної молекули цієї речовини. Вважається, що в цьому випадку ліки спрацюють за рахунок пам'яті води.

Незважаючи на те, що в гомеопатичних ліках немає діючих речовин, вони все одно можуть нашкодити. По-перше, вміст діючих речовин в гомеопатії не контролюється. Іноді трапляється, що пацієнт отримує дозу отрути. По-друге, у пацієнтів немає достовірної та повної інформації про ненауковість гомеопатії. Тому пацієнти часто відмовляються від традиційного лікування, не знаючи, що ефективність розведених ліків дорівнює нулю. Це може завдати серйозної шкоди здоров'ю.

Через гомеопатію пацієнт може невчасно звернутися до відповідного лікування з доведеною ефективністю. Шкідливість посилюється тим, що при поширенні гомеопатії прийнято критикувати класичну медицину, - декларація EASAC.

Гомеопатичні засоби не повинні маркувати як лікарські засоби, а служби охорони здоров'я не повинні закуповувати і оплачувати лікування гомеопатією. Рада академій наук згадує і ветеринарну гомеопатію: тваринам кульки з пам'яттю води теж не допоможуть.

Не існує двох видів медицини: традиційної та альтернативної. Існує тільки та медицина, яка пройшла перевірку, і та, яка не пройшла, - декларація EASAC

До гомеопатії повинні пред'являтися ті ж стандарти, що і до будь-яких інших методів лікування. Тому EASAC рекомендує вказувати на упаковках гомеопатичних ліків діючі речовини і їхня кількість у ліках в тому ж форматі, що і на звичайних засобах (тобто в міліграмах, а не в розведеннях), а також не рекламувати гомеопатію без достовірних і відтворюваних доказів ефективності.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com