image

Інтуїтивне харчування: що це та як почати

«Нарешті з’явився спосіб їсти все, що хочеться, і худнути», — приблизно такі клікабельні заголовки мали статті про інтуїтивне голодування. Проте такий режим харчування справді зібрав чимало адептів серед охочих скинути зайві кілограми без особливого клопоту та обмежень. Розберемо, чому інтуїтивне харчування природне та як воно кардинально змінює життя.

Що таке інтуїтивне харчування

Інтуїтивна дієта — це те, чого дотримується немовля. Принцип побудований на прийомах їжі тоді, коли настає відчуття голоду й навпаки — відмові від їжі, коли відчуття голоду відсутнє. Експерти називають інтуїтивну дієту «найбільш природним способом харчування».

Сенс інтуїтивного харчування — слухати організм та давати йому те, чого вимагає. Роки йдуть, і з’являються відомі «доїж ложку за маму» та «ти ж у гостях, треба їсти!» Тоді й відбувається розрив між «хочу» та «можу», і втрачається справжнє відчуття голоду.

Переваги дієти

Інтуїтивне харчування усуває вічну «боротьбу» з їжею, коливання від чітмілів до суворих дієт. Дотримуючись цього принципу харчування, ви підтримуєте стабільну вагу, стан шкіри покращується та відновлюється «конекшн» між мозком та організмом.

Недоліки принципу

Дієта, заснована на інтуїції — це не просто. Щоб побачити результат та зробити принцип харчування щоденною звичкою, знадобляться час та уважність до власних відчуттів. Але результат цього вартує. 

Окрім того, принцип харчування підійде не всім. Варто відмовитися від інтуїтивної дієти людям із гастритом, проблемами з жовчним міхуром чи надниркової залози, а також вагітним і жінкам, які годують грудьми. Попри безпеку дієти, перед початком краще консультуватися з лікарем.

До речі, інтервальне харчування ефективніше працює, якщо під’єднати в рутину спорт. Жіночі кросівки для бігу та чоловічі моделі для спорту ви знайдете в інтернет-магазині PEAK. Менеджери консультують з усіх питань, і допоможуть вибрати відповідну пару взуття. 

 

лорпмитьрпапроьб

5 правил інтуїтивної дієти

Правила інтуїтивного харчування кардинально відрізняються від нав’язаних роками принципів класичних дієт. Тоді як традиційні дієти базуються на обмеженнях, інтуїтивне харчування — це про психологічний аспект.

  1. Уміння слухати організм. Навчитися прислухатися до себе й давати організму те, що він хоче — не значить щодня харчуватися фаст-фудом. Важливо відстежити, яка їжа та в яких кількостях провокує у вас важкість у шлунку та здуття. Навчиться розпізнавати перші сигнали голоду та казати собі «стоп», коли відчуваєте, що наїлися.
  2. Концентрація на їжі. Позбудьтеся звички їсти за серіалом чи скролити соцмережі поруч із тарілкою. У такі моменти мозок намагається зосередитися на всіх процесах одночасно й ви не отримуєте відчуття насиченості, коли вже справді наїлися.
  3. Контроль відчуття ситості. Зрозумійте, як ви почуваєтеся, коли вже наїлися. Для цього робіть упродовж прийому їжі паузи.
  4. Зміна сприйняття їжі. Їжа не може бути заохоченням чи призом. Замість того, щоб рахувати години до вечері чи заїдати чергову сварку з близькою людиною, усувайте стрес іншими способами.
  5. Готовність помилятися. Налагодження зв’язку з «голосом» шлунка не відбувається швидко. Отож підготуйтеся до помилок. Звичайно, це не значить, що зриватися й бігти на фразу «Вільна каса!» — це нормально. Інтуїтивне харчування — це масштабна робота над собою. 

Ще один важливий пунктик — спорт має бути у задоволення. Не потрібно тренуватися до потемніння в очах, щоб бодай на міліметр наблизитися до ідеального зображення в дзеркалі. Монотонним «качалкам» у 2021 вигадали купу альтернатив. Якщо ж зі спортом на «ви», просто більше ходіть пішки. Спортивне чоловіче взуття та жіночі моделі бренду PEAK зроблять прогулянки містом зручнішими та приємнішими! 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com