image

Лікар-дієтолог із Закарпаття рекомендує їсти шпинат

Відомий лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська рекомендує їсти шпинат, який є дуже корисним для здоров'я

З роками все в організмі йде не так.
Особливо не так працюють легені і судини: легенева тканина поступово замішується сполучною, а судини стають менш проникними для кисню і необхідних речовин, зокрема і через атеросклеротичні бляшки.
Це спричинює хронічне кисневе голодування (гіпоксію) в органах, в яких іде інтенсивний обмін речовин - мозок, міокард (серцевий м'яз), печінка і нирки.
І тут на допомогу приходить ШПИНАТ!
Чим корисний шпинат?
• активує, змушує "прокинутись" дуже важливий білок HIf-1, який, в свою чергу, активує гени, що не дають клітинам загинути від хронічної гіпоксії.
• допомагає відновити в клітині достатню кількість мітохондрій (це такі малесенькі структури в клітині, які по формі нагадують дирижаблі і які виробляють "валюту" - енергію (молекули АТФ).
Бо при хронічній гіпоксії мітохондрій, і, відповідно, енергії, стає мало, що тягне за собою поступове згасання організму, що виявляється в різних запаленнях (шкіри, суглобів, органів травлення, дихання, судин), нервових порушеннях (депресії, безсонні, головному болі, погіршенні пам'яті, невритах, невралгіях), алергіях та аутоімунних захворюваннях (дерматитах, екземі, астмі і тп), високому ризику мутацій та розвитку ракових захворювань.
• дає клітинам певну кількість нітратів (!), із яких утворюється оксид азоту, що бореться з гіпоксією, підвищуючи проникність судин (бачите, інколи те, що вважається шкідливим для організму, наприклад, нітрати, може бути вкрай корисним - як казав великий вчений древності Парацельс - "все залежить від дози").

До речі, короткочасна гіпоксія (тренування, біг, швидка ходьба, танці, одним словом, інтенсивний рух) - лише на користь організму, бодопомаг клітинам позбавитись від старих, відживших свій вік, мітохондрій, і омолодженню організму).
• має протизапальний ефект, захищає ДНК, клітини мозку, серця, судин і інших тканин від мутацій та старіння.
 Інші плюси шпинату. Містить:
• КоензимQ10, який стимулює вироблення енергії (кількість Коензиму, що виробляється в організмі, поступово знижується вже після 10 років);
• Каротиноїди і бетаїн, вітаміни С, Е, які оздоровлюють шкіру, корисні для зору;
• підвищує стійкість до фізичних навантажень;
• має антиканцерогенну дію.
ЯК ВЖИВАТИ ШПИНАТ:
• свіжим - в салати, смузі, макарони, посипати дрібно нарізаним супи, омлети, каші, роли, у вигляді пюре - в морозиво домашнього приготування;
• ледь привареним - в супах (додавати в кінці варіння, коли виключили вогонь, в запіканки, омлети, вареники.
КОМУ: всім.
ОБМЕЖЕНО (1-3 листочки): тим, в кого виразка, камені в нирках та подагра. Обмежити - не означає виключити.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com