image

Лікар-дієтолог із Закарпаття розповіла про головні правила для збереження міцного здоров'я

Відомий український лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська розповіла про загальні правила для збереження міцного здоров'я

ЛЮБІТЬ ЖИТТЯ!
Яке б здоров'я нам не подарувала природа, його весь час потрібно берегти. І особливо тоді, коли вже "за 25".

Навколо нас так багато спокус, які шматочок за шматочком відривають від нашого життя роки.

Це і 
-- харчові спокуси (ВСІ солодощі, де є цукор і фруктоза, навіть, так звані "здорові", де є біле борошно і маргарин; ВСІ ковбасно-сосисочні вироби; ВСІ напої, де є цукор і глюкозо-фруктозний сироп, ВСІ нектари), смажена і копчена їжа (відварена - найздоровіша, за нею йде запечена в "рукаві"), алкоголь!
-- поведінкові спокуси (полежати, подивитись телевізор чи 3 серії серіалу);
-- ментальні спокуси (жити чужим життям - життям героїв серіалів; занурюватись у життя ФБ-стрічки, забуваючи власні справи).
ЧАС - найцінніша валюта, дорожче її немає нічого.

• Їжте просту їжу, обов'язково - різноманітну ЗЕЛЕНЬ. Якщо не любите - полюбіть, це продовжить Ваші роки на землі.
• Займайтеся. Як можете: ходіть, присідайте, віджимайтеся, робіть вправи з гантелями, боксуйте, бігайте, стрибайте, робіть планку, танцюйте під музику. Рух захищає від старіння м'язи, ДНК, тіло - від цукрового діабету 2 типу, хвороб серця, страждань від хвороб і від передчасної смерті.
• Спіть не менше 7,5 годин. Навіть, якщо Вам скажуть, що можна виспатись за 5-6, це не так: в організмі виникатимуть поломки на клітинному рівні, і з часом страждатиме і система "ремонту" поломок. Сон - це життєва необхідність! (хоча так хочеться інколи не поспати... так от: саме інколи не поспати можна, це невеличка "встряска" для організму, але систематично потрібно висипатись).
• Перевіряйте своє здоров'я: регулярно здавайте "базові" аналізи (загальний аналіз крові, сечі, кров на цукор, ліпідограму, С-реактивний протеїн) та обстеження (УЗД органів черевної порожнини, флюорографію, мамографію), робіть щеплення.
• Живіть щасливо, реалізуйте СВОЇ мрії!

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com