image

На Закарпатті відновлюють медреформу

Україні надають позику у розмірі 214,73 мільйонів доларів США на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі людей», що спрямований на прискорення процесу реформування української медицини. Серед восьми пілотних областей і Закарпатська. 

Рішення надати Україні позику схвалила у Вашингтоні Рада директорів банку 4 березня 2015 року, - повідомив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан під час спільного брифінгу Міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі та представників Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Фахівці Світового банку сподіваються, що ця нова інвестиція допоможе забезпечити відповідну якість надання медичних послуг, їх доступність, ефективне використання коштів у системі охорони здоров’я, а реалізація проекту пройде відкрито під чітким громадським та медійним контролем.

Метою нового п’ятирічного проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі людей» є розвиток медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг у 8 областях України. Зокрема, йдеться про інвестиції, спрямовані на впровадження нового фінансового механізму в медичній сфері, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Медична частина допомоги СБ - проект "Покращення охорони здоров'я на службі в людей" - буде складатися з 3 компонентів. Перший - це вдосконалення медичних послуг на місцевому рівні (буде здійснюватися в 8 областях: Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській, Вінницькій, Волинській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій). Другий компонент - посилення управління Міністерства охорони здоров'я. Приміром, на реформу системи фінансування в МОЗ буде витрачено близько 9,5 млн доларів США, а на розвиток електронної системи охорони здоров'я - майже 3 млн. Третій компонент - управління проектом "Моніторинг та оцінювання", - повідомляє LB.Ua.

Під час реалізації проекту, на додаток до інвестицій в нове сучасне обладнання, області працюватимуть над створенням систем спостереження за якістю медичних послуг в лікарнях та центрах первинної медико-санітарної допомоги. Буде підвищено ефективність регіональних систем надання медичної допомоги, проведено стандартизацію лікувальних протоколів.

Один із компонентів проекту передбачає проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній, спрямованих на популяризацію медичної реформи, розтлумачення основних факторів ризику серцево-судинних і онкологічних хвороб, профілактики захворювань тощо.

Залучена позика у розмірі 214,73 мільйонів доларів США, яка дозволить пришвидшити процес реформування української медицини, розрахована на 18 років під 1,42 %.,  - повідомляє прес-служба МОЗ України

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com