image

На Закарпатті відзначать День нирки

У кожного 10-го мешканця Землі є проблеми з нирками. День нирки відзначають 12 березня. Він спрямований на інформування населення про проблеми хвороб нирок та напрямків їх вирішення з метою раннього виявлення захворювання нирок.

Хронічні хвороби нирок займають особливе місце серед хронічної патології, оскільки вони широко розповсюджені, а їх розвиток пов’язаний з погіршенням якості життя населення. Термінальна стадія хвороби приводить до високо витратних методів лікування (гемодіаліз, пересадка нирки). На хронічні хвороби нирок страждає переважно працездатна частина населення.

Не дивлячись на те, що існують прості та доступні методи ранньої діагностики, у значної кількості пацієнтів хронічні хвороби нирок виявляється на термінальній стадії, коли вже втрачена можливість «зупинити» прогресування процесу за рахунок нефропротекторної терапії.

10 правил, щоб зберегти нирки:

1. Не зловживати сіллю та м’ясом.

2. Контролювати вагу тіла. Більше вживати овочів та фруктів, обмежувати висококалорійні продукти і виключити консерви.

3. Вживати достатню кількість питної води (1,5-2 літри в день), особливо в жаркий період року. Не підмінювати воду чаєм, соком, компотом.

4. Не палити, не зловживати алкоголем.

5. Регулярно займатися фізкультурою (для нирок це не менш важливо, ніж для серця!). Більше рухатися (ходити пішки, по можливості – не користуватися ліфтом і т.д.).

6. Не зловживати ліками, особливо - знеболюючими засобами (якщо неможливо повністю від них відмовитися, обмежити прийом до 1-2 таблеток в місяць), не займатися самолікуванням.

7. Захистити себе від контактів з органічними розчинниками і важкими металами, інсектицидами та фунгіцидами на виробництві і в побуті.

8. Не зловживати перебуванням на сонці, запобігати переохолодженням (поперекової ділянки і органів тазу, ніг).

9. Систематично контролювати рівень артеріального тиску, рівень цукру і холестерину

крові.

10. Регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік).

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com