image

Обережно - пліснява!

Пліснява на продуктах, підвіконнях чи стінах оселі — явище точно не надто естетичне, водночас, зовсім не корисне для нашого здоров’я. Багато людей вважають, що пліснява не шкідлива, тому без зайвих сумнівів споживають їжу, на якій помітні сліди “життя” плісняви, та не поспішають знищувати “грибок” у себе вдома. І дарма.

Докладно про плісняву, чи може вона бути небезпечною та як запобігти її появі, написали  Мікроб і я ➡  http://bit.ly/3ay8UOK

  Що таке пліснява і як вона впливає на здоров’я:

▪ Пліснява — це мікроскопічні гриби, або ж мікроміцети. Це надзвичайно різноманітна група мікробів, і до них входять не лише ті, які викликають плями на стінах. Серед цих грибів є багато важливих видів, які використовують промислово (приміром, для отримання антибіотиків) чи для виготовлення сирів. Зокрема, мікроміцети — учасники біодеградації та ґрунтоутворення.

Вдихання спор плісняви та контакт із нею може викликати подразнення дихальних шляхів та респіраторні симптоми. При тривалому контактуванні з пліснявою підвищуються ризики виникнення алергій. Окрім того, грибні метаболіти можуть виступати тригером для розвитку астми.  http://bit.ly/2tJMA47

Найбільш небезпечною пліснява може бути для немовлят, дітей, людей літнього віку, людей з ослабленим імунітетом, для людей, які мають алергії, астму, а також проблеми зі шкірою (наприклад, екзему). На фоні серйозного зниження імунітету і високої концентрації спор плісняви, можуть виникати такі серйозні хвороби, як аспергільоз легень.  http://bit.ly/30RQl3x

❗Споживати у їжу продукти, на яких з’явилася пліснява, не варто. Адже гриби можуть продукувати токсини, що у високих кількостях можуть бути небезпечні. Якщо ви помітили, що на хлібі або у банці варення з’явилася пліснява — не їжте їх та не намагайтеся позбутися плісняви локально, просто відрізавши шматок хліба з пліснявою чи забравши ложкою плісняву. Уражена грибом частина зацвілого продукту насправді значно більша, ніж здається на перший погляд.

  Як запобігти появі плісняви:

▪ Контролюйте вологість вдома. Її бажано підтримувати у межах 40-60%. При вищих значеннях може зростати ризик розвитку грибків, при нижчій — страждатимуть слизові оболонки носа, очей та шкіра.  http://bit.ly/3awiotX

▪ Слідкуйте за “гігієною” приміщень і речей вдома:

→ Пліснява може з’являтися у місцях з високою вологістю, наприклад, на перших поверхах будівель або через протікання несправного водопроводу. Усунення несправностей та за необхідності використання матеріалів із фунгіцидними компонентами (фарб, ґрунтовок) може допомогти вирішити ці проблеми.

→ Також у місцях, де підвищена вологість, не варто встановлювати гіпсокартонні матеріали, адже вони малостійкі до вологості, погано просихають та навіть наскрізь можуть проростати пліснявою.

→ Утеплення холодних стін запобігає утворенню конденсату, що сприяє появі плісняви.
Дуже важливою є належна вентиляція. Не забувайте користуватися витяжкою та регулярно провітрюйте приміщення.

→ Слідкуйте, щоби у будинку ніде не застоювалась вода, ретельно сушіть речі, перед тим як класти їх до шафи, не забувайте їх відразу діставати із пральної машини та розвішувати.

→ Вчасно змінюйте фільтри в кондиціонерах і зволожувачах повітря. На них можуть виростати цілі колонії грибів, спори яких з рухом повітря можуть розповсюджуватися по приміщенню.

→ Якщо маєте домашні рослини у горщиках, слідкуйте за станом ґрунту. У разі появи неприємного запаху пересадіть рослину у інший горщик, використовуйте дренаж та очищуйте листки від пилу. Ґрунт у горщиках з рослинами також може бути джерелом спор плісняви.

  Якщо пліснява все-таки з’явилася:

→ Ретельно очистіть місце її появи. Для цього можна використовувати хлоровмісні мийні засоби, а також обробити місце фунгіцидами. Слідкуйте надалі за цим місцем опісля того, як його очистили.

→ Під час прибирання плісняви рекомендовано одягати захисні окуляри, довгі гумові рукавички та маску, яка закриває ніс та рот. Також бажано відкрити вікна, а двері у приміщення залишати закритими, щоби запобігти поширенню спор в інші приміщення.  http://bit.ly/2NSKypc

→ У випадку якщо пліснява з'являється на шпалерах чи гіпсокартоні, такі матеріали замінюють, а стіну під ними обробляють фунгіцидами. У разі великої кількості плісняви, краще звернутися за консультацією до фахівців.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com