image

Профілактика старіння від закарпатського дієтолога

Відомий український дієтолог Оксана Скиталінська ділиться порадами щодо профілактики старіння

Приготуйте соковитий салат із моркви, буряка, червоного болгарського перцю і яблука.
✅ Пропорції: 2:1:1:3, тобто бурячка і перцю найменше. Якщо є хронічні захворювання кишечника чи він вздувається, бурячок натріть на дрібній тертці.
✅Натираєте всі інгредієнти на крупній тертці, натираєте також 1 зубчик часнику, ледь солите, додаєте оливкової нерафінованої олії. (Каротиноїди засвоюються лише в присутності жиру).
❗️Користь для організму.
✔️Оздоровлює мікрофлору кишечника, сприяє росту корисних бактерій (вже відомо, що здорова мікрофлора -- це набагато менший ризик цукрового діабету 2 типу, ожиріння, атеросклерозу, раку, аутизму, хвороби Альцгеймера, Паркінсона та багатьох інших);
✔️ Підсилює кишечний імунітет та запобігає проникненню токсинів, канцерогенів через слизову оболонку кишечника в кров.
✔️Збагачує раціон каротиноїдами, які перетворюються у вітамін А (покращує стан шкіри -- зменшує сухість та почервоніння; та слизових оболонок -- сприяє зменшенню запалень шлунка, кишечника, органів дихання і тд.; позитивно впливає на зір).
✔️Має протизапальну та протиракову дію, оскільки багатий особливо цінними пігментами бетаїном та антоціанами (з буряка, надають йому темно-вишневого забарвлення).
✔️ Підсилює здатність печінки до детоксикації і виведення шкідливих речовин з організму, покращує жовчовиділення (поєднання біологічно активних речовин, олії та лимонного соку).
✔️ Має легку антимікробну дію завдяки фітонцидам моркви та часнику (пригнічує розмноження хвороботворних бактерій в кишечнику).
✔️ Вітамін С стимулює синтез білка колагену, який відповідальний за здоров'я зв'язок хребта, еластичність судин (вен та артерій).
✔️ Покращує стан клітинних мембран, робить їх більш стійкішими до стресу і менш вразливими до негативних факторів (оливкова олія).
✅ Коли готуєте салат, тонко очистіть яблуко, а шкірку і сердцевину з насінням залийте чистою водою в дайте настоятися не менше 10 хвилин -- отримаєте ароматний напій, збагачений вітамінами і фітонутрієнтами яблука.
❗️Вибирайте свіжі, не прив'ялі плоди -- свіжі наповнені життєдайними соками.
Радійте осіннім дням, живіть вже і зараз, бо все швидко змінюється і дуже скоро прийдуть довгі зимові: овочі будуть не такими соковитими, а дні -- не такими яскравими (але і взимку ми знайдемо привід радіти життю.

Оксана Скиталінська, дієтолог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com