image

Що руйнує здоровий сон?

Недосипання можуть привести від банального почуття втоми і сонливості протягом дня до хронічних проблем зі здоров'ям і погіршення роботи мозку.

Щоб покращити сон і зміцнити здоров'я, потрібно виправити такі помилки:

1. Відмова від спортивних занять

Як показують численні дослідження, виконання фізичних вправ вранці або ввечері сприяють покращенню якості сну. Спорт допомагає підтримувати тіло в тонусі і покращує роботу мозку, що працює на користь здорового сну.

2. Пізні перекуси

Завдяки повному шлунку організм не може сповільнити свою діяльність, а тому залишається бадьорим, щоб переварити їжу. Аби робота травної системи не відволікала, рекомендується їсти за дві чи три години до сну.

3. Відмова від медитації

Через накопичення негативних емоцій та стресу, стає складно заснути. Щоб прогнати нав'язливі думки, слід трохи помедитувати, подумати про щось хороше і просто розслабитися.

 

 

4. Використання гаджетів перед сном

Вченими доведено, що екрани випромінюють так зване блакитний світло, яке впливає на вироблення гормону сну, тому стає складно заснути. Для гарного сну експерт рекомендує за півгодини до відходу в ліжко відмовитися від користування смартфонами і планшетами.

5. Робота в ліжку

Хаффінгтон стверджує, що проблема криється не тільки в світлі екрану, але і в тому, що мозок починає сприймати ліжко як робоче місце, де треба бути зібраним. Тому, робоче місце краще організувати далеко не тільки від ліжка, але і від спальні.

6. Алкоголь

Спиртні напої, випиті в пізній час, порушують природні цикли сну і стимулюють безсоння. Таким чином, цикл глибоко сну не настає і людині не вдається повноцінно відпочити.

7. Кава

Відомо, що каву перед сном не варто пити, оскільки вона також впливає на цикли сну. Завдяки кофеїну мозок залшається бадьорим, що може викликати безсоння.

8. Тривалий сон на вихідних

Як стверджує експерт, з дня на день повинен бути один графік сну, незважаючи на вихідні. Оскільки тільки таким чином можна уникнути порушень сну і завжди виглядати бадьорим вранці.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com