image

У Закарпатті гине самшит через азійську вогнівку

Новий для Європи шкідник знищує різні види самшиту. На наш континент самшитова вогнівка потрапила з Китаю із посадковим матеріалом. В Україні комаха найбільше поширилася на Півдні, а в цьому році і на Закарпатті. На жаль у Європі немає природних ворогів у цього виду вогнівки.

Самшитова вогнівка - це шкідлива комаха, що відноситься до сімейства вогнівок трав'яних. Батьківщиною цієї комахи є Південно-Східна Азія.

Це метелик досить великих розмірів, гусениці зелені, з чорною головою. Харчується листям самшиту.

buxus_ognevka_2016_02.jpg.pagespeed.ce.agTr1cWVGg

Гусениці вогнівки дуже ненажерливі. 20 особин за 2 години переробляють 3-літрову ємність, щільно заповнену листям самшиту.

Комаха відкладає яйця на нижньому боці листків самшиту. Личинки, що вийшли з них, через 3-4 тижні переходять в стадію лялечок. Довжина лялечки - 2,5-3 см. Через 10-15 днів спостерігається вихід метеликів. В умовах Закарпаття шкідник може дати 3 покоління. При особливо сприятливих кліматичних умовах, можлива і 4-я генерація.

Зимує вогнівка в стадії лялечки - у вигляді кокона, закріпленого в густій павутині між листям самшиту.

Ознаки появи вогнівки:
- листя і пагони покриті тонкою павутиною, екскрементами гусениць;
- на гілках і листі мешкає велика кількість темно-зелених і жовтувато-зелених гусениць, покритих тонкими волосками;
- земля всіяна відходами життєдіяльності комахи: шаром недоїденого листя, фекалій, які видають неприємний специфічний запах.

buxus_ognevka_2016_06.jpg.pagespeed.ce.lKjJI-5sEf
Боротьба з вогнівкою

Існує багато препаратів, що є ефективними проти шкідника. Наприклад такі контактні інсектициди, як "Децис профі", "Актеллік", "Енжіо".

Щоб підвищити ефект потрібно поєднувати їх з препаратами системної дії, наприклад "Конфідором максі", "Актарою".

Використовуйте речовини, що допомагають краще змочувати поверхню листа робочим розчином.

Проводячи обробки кущів цими препаратами, слід пам'ятати, що захисна дія препарату триває 14-20 днів, а цикл розвитку комахи - близько 40 днів. Тому, необхідно проводити 2-3 обробки.

Добре в якості системного захисту застосовувати прикореневий полив рослини розчином Актари (4-8 г на 10 л), важливо промочити прикореневу зону на 30-40 см. Такої обробки буде достатньо на повний життєвий цикл шкідника.

На гусениць молодшого віку діють препарати регулятори росту комах такі, як "Матч" та "Лепідоцид". Цими препаратами можна провести повторну обробку рослин після виходу гусіні з яєць.

buxus_ognevka_2016_07.jpg.pagespeed.ce.yVC0knm60Q
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com