image

В Закарпатті ситуація з вакцинами все ще критична

Ми вже повідомляли про проблеми з вакцинами в Закарпатті. На жаль, ситуація не виправилася.

Як повідомила телеканалу «М-Студіо» головний імунолог Закарпатської дитячої лікарні Тетяна Попович, забезпечення вакцинами складає всього 40 відсотків. Вакцин від кашлюка, правця, дифтерії і поліемеліта у Закарпатської ОДЛ вистачає, а от захистити дітей від туберкульозу лікарі наразі не можуть.

З грудня минулого року вакцин проти сухоти немає, коли з’явиться медики не знають. Тим часом торік зафіксували два випадки дитячого туберкульозу у трьох і 17-річної дитини.

Хоча проба Манту – єдина і найкраща для діагностики туберкульозу. Із вакцинами проти цієї недуги у лікарні важче, з грудня минулого року її взагалі у медзакладі нема.

Торік вакцинували ще менше дітей, ніж цьогоріч, загалом лікарі виконали план щеплень тільки на 20 відсотків, батьки розуміли ситуацію і докуповували сертифіковані вакцини в аптеках.

У свою чергу лікар Віктор Петров на своїй сторінці у Facebook написав: «Ситуація критична, бо дехто в кабінетах забув про свої прямі обов’язки !

 В Ужгороді вже майже 2 роки не має вакцини від Туберкульозу й інших захворювань. Батьки роблять неймовірні зусилля для того щоб захистити своїх діточок від цього захворювання.

Багато лікарів та відповідальних імунологів, інфекціоністів включилися в роботу і організовують батьків для того, щоб вирішити це питання. Нажаль, є ситуації, коли за вакцину, яка повинна надаватися безкоштовно, ціни зростають з кожним новим замовленням.  До прикладу з 9,50 до 30 гривень за дозу. Але, на сьогодні, навіть цих вакцин немає.

Активісти, лікарі-волонтери, ГО «Медичний Правозахист», Громадська рада при Ужгородській міській раді проводять роботу, щоб виправити дану ситуацію».

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com