В ужгородській школі відкрили безкоштовний стоматкабінет

В Ужгородській ЗОШ № 10 сьогодні відкрили перший безкоштовний оглядовий стоматологічний кабінет для школярів. Його роботу забезпечуватимуть інтерни-стоматологи УжНУ. Кабінет відкрили за сприяння благодійного фонду «Карітас Закарпаття».

Представник фонду Ярослав Шафарь розповів, що ідея відкриття кабінету давня і дуже добре, що її вдалося зреалізувати. Цьому сприяли учасники фонду, ротарійці з Британії, серед яких — почесний громадянин Ужгорода Брайен Ерлі. Він допоміг перевести обладнання з Англії для благодійного фонду “Карітас Закапаття”. Взагалі благодійний фонд є одним з перших на Закарпатті, працює з 1991 року.

В Україні спостерігається тенденція до повернення стоматологічних кабінетів при школах, яка існувала у Радянському союзі, зазначила під час відкриття кабінету кандидат медичних наук, професор, завідувач кафедри стоматології дитячого віку, головний дитячий стоматолог Закарпатської області Оксана Клітинська.

Профілактика дуже потрібна у дитячому віці. Захворювання зубів важко і дорого лікувати, тому хвороби потрібно попереджати на ранніх стадіях. Оскільки інтерни-стоматологи навчаються циклами, то група осіб, які працюватимуть у кабінетах, складатиметься з 10 осіб. Офіційне відкриття кабінету відбулося на початку березня, однак до цього часу вже відбувалися огляди дітей 1 і 2 класів.

У ЗОШ № 10 сьогодні навчається 420 дітей. Директор школи Стела Кеслер зазначає, що відкриття кабінету обговорили на батьківському засіданні, і батьки підтримали ідею. Тепер лікарі оглядатимуть дітей та будуть нагадувати батькам про лікування зубів у малечі.

Відкриття кабінету є початком співпраці благодійного фонду «Карітас Закарпаття» із стоматологічним факультетом УжНУ, зазначає Ярослав Шафар. Зрозуміло, що існування такого кабінету теж потребує фінансової підтримки, яку буде здійснювати благодійний фонд. Невдовзі подібний кабінет планують відкрити й у сусідній ЗОШ № 11.  

Про стан стоматологічного здоров’я на Закарпатті і заходи щодо його поліпшення читайте в бліц-інтерв’ю з Оксаною Клітинською

 

Наталія Каралкіна

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com