image

Вода з лимоном - це просто вода з лимоном

Лимонна вода не творить чудес. Викриваємо найпопулярніші міфи про цей «еліксир здоров'я».

Яких тільки магічних властивостей не приписують воді зі скибочкою лимона! Починаючи від того, що вона допомагає скинути кілограми, закінчуючи тим, що вона покращує імунітет.

Насправді вода з лимоном - це просто вода з лимоном. Звичайна вода з приємною кислинкою і освіжаючим смаком, нічого більше.

Вона дійсно корисна, але не настільки, щоб наділяти її чарівною силою і сподіватися, що один стакан вранці вирішить всі проблеми із зайвою вагою і поганим самопочуттям.

Міф 1. Лимонна вода розганяє метаболізм

Дослідження, яке проводили на мишах, було присвячено тому, як поліфеноли, отримані з цедри лимона, впливають на мишей, яких тримають на дієті з високим вмістом жирів. Кількість екстракту становила 0,5% від мишачого раціону. Результати були обнадійливими: миші, які їли лимонний екстракт, не товстіли так сильно, як миші, які його не їли. Але порівняйте дві фрази:

— Поліфеноли з екстракту лимонної цедри допомогли мишам не набрати вагу.

— Лимонна вода допомагає людині схуднути.

Прірва між ними надто велика.

Міф 2. Лимонна вода допомагає схуднути

В якійсь мірі це правда. Якщо випити склянку води перед їжею, то він тимчасово заповнить шлунок і покине його тільки через 5-15 хвилин. За цей час можна щось з'їсти і навіть подумати, що ви вже наїлися. Але таким ефектом володіє будь-яка рідина, в тому числі звичайна вода.

Міф 3. Вода з лимоном - низькокалорійний напій

Дійсно, вода зі скибочкою лимона складається в основному з води. Якщо не додавати мед або цукор, калорій там не буде. Але, погодьтеся, той факт, що вода не додає калорій, - це не сенсація.

Міф 4. Лимонна вода допомагає детоксу організму

Не допомагає. Тому що ніякого детоксу не існує.

Міф 5. У воді з лимоном повно корисних мінералів і вітамінів

Може, в самому лимоні і повно. Або в лимонному соці. А тепер прикинемо, скільки цього соку міститься в одній скибочці і подивимося, скільки ж корисного буде в склянці води з лимоном.

Мінерал

Кількість у шматочку лимона, мг

Процент від денної норми споживання, %

Кальцій

0,4

0

Залізо

0,0

0

Мідь

0,0

0

Магній

0,3

0

Фосфор

0,3

0

Калій

7,1

0

Цинк

0,0

0

Марганець

0,0

0

Натрій

0,0

0

У лимонній воді не так вже й багато вітаміну С. Одна скибочка лимона дасть близько 4% денної норми. Якщо ви дуже любите лимони і вип'єте сік з цілого фрукта, то закриєте потребу на 36%. Це вже непогано. Але ви ж отримуєте вітаміни і з іншої їжі і при цьому не такої кислої. Можна, наприклад, з'їсти апельсин і отримати всю денну норму або один солодкий перець (і навіть більше).

Міф 6. Лимонна вода допомагає травленню

Шлунковий сік - це кислота. У лимонах теж є кислота, виходить ніби лимони повинні допомагати травленню.

Почнемо з того, що травлення - це багаторівневий процес, і шлунковий сік задіяний тільки на одному етапі. Збільшення кислоти в шлунку особливо нічим не допоможе. Та й в принципі змінити кислотність шлункового соку за допомогою їжі не так-то просто. Секреторні клітини, які виділяють шлунковий сік, реагують на зміни середовища і або підсилюють вироблення кислоти, або, навпаки, припиняють її. Так що лимон просто вбудується в цей механізм, і нічого не зміниться.

В лимонній воді немає пектину і клітковини, які допомогли б травленню. Клітковина є в самому лимоні, але для того, щоб її отримати, лимон треба з'їсти.

* * *

Загалом, лимонна вода - це навіть непогано. Особливо якщо ви хочете вранці прокинутися і підбадьоритися, а заодно зав'язати з кофеїнової залежністю. Вона точно допомагає відновити водний баланс, а стакан води з приємним смаком легше випити, ніж просто стакан води. А ще лимонні скибочки красиво виглядають у склянці, коли ви відкриваєте штори, робите ковток і готуєтеся почати день із зарядки. Мабуть, це краще, чого можна очікувати від 

lifehacker

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com