image

Закарпатські лікарі просять у МОЗ препарати від ботулізму

Нещодавно українські ЗМІ повідомили про отруєння у Львові. 56 людей отруїлися рибою, 52 з них госпіталізовані з гострою кишковою інфекцією. Таке захворювання може коштувати життя. З початку року в Україні зафіксували 90 випадків захворювання на ботулізм, дев’ятеро українців померли.  

Закарпатські лікарі також б’ють на сполох. У коментарі РІО професор УжНУ Сергій Туряниця згадує, як рік тому спостерігав родину з маленькими дітьми, всі вони були госпіталізовані з кишковою інфекцію. Стан маленького хлопчика з цієї родини був особливо складний, тож Сергій Михайлович відвіз усю родину до кордону, аби лікуватися у Європі. Чому? У медзакладі не було відповідного антитоксину. Аби отримати такий антитоксин, лікарні мають звертатися у державні органи охорони здоров’я. А останні мають зробити відповідний запит до установи CDC. Лікарі не можуть безпосередньо отримати препарати через CDC, це компетенція державних органів.

Сергій Михайлович демонструє витяг з американської книги «The Merck Manual of Diagnosis and Therapy», де йдеться про лікування ботулізму. Там вказано, що антитоксин можна отримати через державні органи у CDC.

Зараз нагальне питання у тому, що треба рятувати хворих у Львові, серед яких — шестеро дітей. Вони потребують саме антитоксин.
Для цього в.о. Мінстра охорони здоров'я Уляні Супрун достатньо зателефонувати за американським номером: 404-639-22-06 (робочі дні). Та у будь-який час можна телефонувати за цим номером: 404-639-28-88.

Також у редакцію звернувся лікар Володимир Симулик з аналогічним питанням. Чому влада не звертається у CDC за антитоксином, аби успішно виліковувати хворих на ботулізм.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com