image

Закарпаття: на 313 тисяч дітей — 30 посад стоматологів

 

Стан здоров’я зубів у найменших закарпатців далеко не найкращий. Під час стоматологічного огляду дітей з Ужгорода і району встановлено дуже високу захворюваність карієсом серед — понад 90 %. Водночас це саме ті проблеми, які можна і потрібно попереджувати, передусім профілактичними заходами і підвищенням культури чищення і догляду за зубами.   

Про стан стоматологічного здоров’я на Закарпатті і заходи щодо його поліпшення виданню ProZak розповіла кандидат медичних наук, професор, завідувач кафедри стоматології дитячого віку, головний дитячий стоматолог Закарпатської області Оксана Клітинська. Під час відкриття стоматологічного кабінету у ЗОШ № 10, який відкрили за сприяння благодійного фонду «Карітас Закарпаття», вона зазначила, що на Закарпатті на 313 тисяч дітей припадає лише 30 посад стоматологів.

SDC14310

Яка основна функція стоматологічного кабінету при ЗОШ № 10, і чи можливе продовження такої ініціативи в інших школах?

— Плануємо, аби такі кабінети були відкриті в кожній міській школі. Відкриття дуже на часі, оскільки голова Асоціації стоматологів України, дитячі стоматологи говорять про те, що потрібно повертати в школи стоматологічні кабінети передусім для того, щоб займатися профілактикою, бо це ефективніше, дешевше, простіше.

То скільки загалом потрібно таких кабінетів для міста?

— В Ужгороді — 32 школи. Добре було би, щоб у кожній діяв стоматкабінет. Сьогодні клінічними базами стоматологічного факультету УжНУ є ЗОШ № 20, а також ЗОШ № 10. Обласна стоматологічна поліклініка має стоматологічний кабінет у ЗОШ № 8 і № 15. Тож є чотири.

Чи змінилася ситуація із захворюваністю карієсом у дітей Закарпаття через рік після досліджень?

— Річ у тім, що цей показник не може бути досліджений через рік. Має пройти мінімум 15 років для того, щоб провести нові дослідження. Ми порівнювали власні дослідження із дослідженнями професора Горзова від 1991 року. На жаль, тенденція була до збільшення проблеми карієсу. Будемо робити все для того, щоб це змінити.

Погіршення ситуації спричинене відсутністю кабінетів і стоматологів, чи ще й батьківський фактор відіграє роль?

— Потрібно, щоб і батьки знали, що і як потрібно робити. Дітей обов’язково потрібно приводити до лікаря раз у три місяці з метою не полікувати зуби, коли вже болять, а попередити виникнення хвороб. Батьків самих потрібно навчити чистити зуби. Проблема — з інформаційним вакуумом

Як щодо відкриття стоматологічних кабінетів у школах інших міст Закарпаття?

Ситуація з захворюваністю зубів невтішна у дітей всієї області. Знову ж таки, все зводиться до фінансування.

 

Про відкриття стоматологічного кабінету читайте за цим лінком

 

Наталія Каралкіна

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com