
Що таке Scrum?
Scrum або скрам - це спосіб гнучкого управління складними проектами, найчастіше пов'язаними з розробкою програмного забезпечення.
Це командний процес управління та контролю, який реалізує принципи наукового емпіризму. Скрам замінює традиційний алгоритмічний підхід - евристичним, який вирізняється самоорганізацією і повагою до людей. Його застосування дозволяє справлятися з рішенням непередбачуваних та складних завдань.
Скрам є простою основою для ефективного колективного співробітництва, спрямованого на створення складних продуктів. У 1993 році концепція була лаконічно і чітко описана її авторами: програмістом Кеном Швабером та бізнес-констультантом Джеффом Сазерлендом в «Керівництві Scrum». Запозичивши свою назву із регбі, скрам визначає гнучку, цілісну стратегію створення продукту, згідно з якою команда розробників діє як єдиний злагоджений організм, заради досягнення спільної мети.
Філософія Scrum
Ранні прихильники Scrum були натхненні емпіричним дослідженням «петлі зворотного зв'язку». Його принципи були адаптовані, щоб в процесі розробки справлятися з можливими ризиками та ускладненнями. У гнучкому світі Scrum прийняття рішень базується на реальних, а не спекулятивних результатах.
Час роботи ділиться на короткі відрізки, відомі як спринти (1-2 тижні). Продукт постійно утримується в стані потенційної поставки (правильно інтегрованому і перевіреному). В кінці кожного спринту зацікавлені сторони і члени команди збираються, щоб побачити приріст потенційно прибуткового продукту та спланувати наступні кроки.
Ключові особливості
Прозорість, контроль і адаптація - це три основних стовпи Scrum. Вони дозволяють враховувати складність роботи і робити інформацію прозорою, щоб люди мали можливість перевіряти її і адаптувати в залежності від поточних, а не прогнозованих умов.
Прозорість загальних термінів і стандартів Scrum необхідна для забезпечення очікуваного. Регулярні перевірки - для прогресу і виявлення відхилень на ранньому етапі, коли їх можна швидко усунути або виправити. Найчастіше перевіряються і адаптуються наступні Scrum-заходи:
• планування спринтів,
• щоденні збори,
• огляди і ретроспективи спринтів.
Хто використовує Scrum?
Найбільш широко Scrum використовується командами розробників програмного забезпечення, 68% яких, згідно 11-му щорічному звіту Agile Agile, застосовують Scrum або його гібрид. Але в реальності цей найпопулярніший гнучкий спосіб управління поширюється сьогодні і на інші види бізнесу.
Вони включають в себе Ай Ті, маркетинг та іншу діяльність, що має на увазі проекти, які просуваються вперед в умовах двозначності і непередбачуваності. Лідерські команди також базують на Scrum свої гнучкі методи управління, найчастіше поєднуючи їх з практикою Kanban. Дізнатися більше можна на сторінці https://worksection.com/blog/scrum.html