За церковною традицією, фарбувати яйця потрібно в Чистий четвер, у день, коли заведено прибирати в домі, купатися й стригтися. А ще саме писанки або крашанки – це оберіг і найкращий великодній подарунок друзям і близьким. У 2017 році святкуватися Пасха буде 16 квітня, як православна так і католицька.
Берегово, як і більшість закарпатських міст, не має достовірних писемних згадок з точним роком заснування. Це не дивно, бо писемних матеріалів того часу береглося дуже мало. Але виникає запитання, чому таке славне місто має настільки невигідне розташування – близько до річки Верке, яка, виходячи з берегів, у давнину могла його легко підтоплювати. Виявляється, цьому є логічне пояснення.
Теолог, викладач Київської духовної семінарії УГКЦ, Петро Балог розмістив у соцмережах цікавий архівний документ часів СРСР, який свідчить про склад вірників Мукачева на початку ХХ століття.
В 1968 році пошуковий загін геологічної партії, база якої знаходилась в с. Ділове Рахівського району, працював у Вулканічних Карпатах на площі від с. Верхня Візниця до с. Бабичі. Це територія переважно гірського пасма Синяк.
У вівторок, 21 березня, в Ужгороді презентують книгу про першого місцевого кандидата у майстри спорту, багаторазового чемпіона області, уродженця Ужгорода - Людвіга Чабіну.
Він представляв свої роботи у відомих музеях Амстердама, Роттердама та інших міст Голландії, зате на Закарпатті, де він колись народився, про Оскара Мендліка майже ніхто не знає. Оскільки у період його дитинства наш край входив до Угорщини, у Європі митець прославився як угорець. Однак народився він на Радванці, у період, коли вона була зовсім не такою, як сьогодні.
В історії Мукачева й замку важливу роль відігравали не тільки угорські князі, королі, королеви, але, як не дивно, і представники литовських князівських родів. Якщо про одного з них – Федора Корятовича закарпатці знають, то про іншого - Януша Радзивілла багато хто навіть не чув.
Маріанна Терек походила зі знатного роду, який проживав і на території сучасного Закарпаття. Однак в історії стала відомою під іменем Джавадан Ханум як королева Єгипту.
Македонські тетрадрахми, денарії й ауреуси римських імператорів, візантійські фолліси, арабські дірхеми – зразки монет, які були знайдені на Закарпатті у різні періоди. Їх приносили звідусіль вельможі, воїни, торговці. Майже всі давні монети сьогодні є особливими, адже вони пережили тисячоліття. Як давні гроші потрапляли на сучасну територію Закарпаття – у черговому матеріалі ProZak.
Серед майже 6 мільйонів жорстоко вбитих євреїв - жертв Голокосту, було близько 10 тисяч євреїв з Ужгорода і близько 100 тисяч осіб єврейської національності із Закарпаття. З них близько 10 тисяч – діти, які навчалися у школах різного ступеня…
Факсиміле історичного документу «Привілейована грамота 1836 року про надання права Березькій жупі користуватися печаткою» презентували 7 лютого в Закарпатській ОДА.
Закарпаття є третім місцем у Карпатському басейні, де відомий обсидіан – природний матеріал вулканічного походження, яким торгували первісні люди. Сірий і чорний обсидіан відомий тут з ХІХ століття. Про наявність ще одного – набагато ціннішого – «рожевого»обсидіану археологи й не здогадувалися до випадкової знахідки у фондах Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького.
Пам'ятник першому президенту Чехословаччини Томашу Масарику, який у 20-х роках ХХ ст. був встановлений в Ужгороді, після багатьох "поневірянь" був знищений комуністами Чехії
Зруйнований під час Другої світової війни Великий міст в Ужгороді — попередник теперішнього Пішохідного мосту. Фото 1944 року журналіст Віталій глагола знайшов, за його словами, "в рамочці на стіні хати в с.Гукливе, Воловецький район".