image

11 улюблених наукових книг Білла Гейтса

Білл Гейтс вважає, що ці наукові книги повинні прочитати усі.

1. "Складні речі простими словами", Рендалл Монро

Програматор, художник і автор популярних веб-коміксів Рендалл Монро написав цю книгу в 2015 році. У ній він доступно розповідає про сучасні технології, використовуючи лише 1000 найпоширеніших англійських слів.

Білл Гейтс: "Це блискуча ідея. Якщо ви не можете щось пояснити простими словами, то ви дійсно цього не розумієте".

2. "Гени", Сіддхартха Мукерджі

Сіддхартха Мукерджі - вчений, лікар і письменник, який отримав Пулітцерівську премію. Гейтс вважає, що Мукерджі у своїй книзі цікаво і нетривіально говорить про генетику. Автор намагається відповісти на запитання про природу людини і дізнатися, що робить нас тими, ким ми є.

Білл Гейтс: «Мукерджі написав книгу для непрофесійної аудиторії, тому що знає, що сучасна генна інженерія знаходиться на порозі великих відкриттів, які вплинуть на наше життя».

3. "Мережа", Гретхен Бакке

«Ця книга про старіння електромережі написана в одному з моїх улюблених жанрів: книги про буденні, але вражаючі речі», - говорить Гейтс. Перша робота Біллі Гейтса полягала в написанні програмного забезпечення для компанії, яка управляє електричною мережею на північно-західному узбережжі Тихого океану.

Білл Гейтс вважає, що "Мережа" переконає всіх, що електрична мережа - це найбільше диво техніки. "Я думаю, що всі розумітимуть складність модернізації мережі та її важливість для отримання чистої енергії в майбутньому".

4. "Сім Ев", Ніл Стівенсон

Книга відомого письменника-фантаста починається з вибуху Місяця. Людство дізнається, що за два роки метеоритний душ знищить все життя на Землі. Люди вирішують направити на орбіту стільки космічних апаратів, скільки це можливо, сподіваючись уникнути апокаліпсису.

Білл Гейтс: "Комусь може не вистачити терпіння прочитати докладний опис космічного польоту, але мені подобаються технічні подробиці".

5. "Лихоманка: як малярія контролює людство за 500 000 років", Соня Шах

Протягом кількох років Білл Гейтс приділяв велику увагу проблемі лікування малярії. Це захворювання забирає в середньому 430 000 життів на рік, а носіїв малярії - 220 мільйонів людей у ​​всьому світі.

Білл Гейтс вважає книгу журналістки Соні Шах кращим вибором, щоб грунтовно розібратися в цій темі: «Книга була видана ще в 2010 році, але вона містить докладний опис малярії, її історію та способи боротьби з хворобою».

6. "Сапієн". Коротка історія людства", Юваль Ной Харарі

Близько 100 000 років тому на Землі було шість людських видів. Але чому Homo sapiens вижив? На це питання намагається відповісти у своїй книзі професор Єврейського університету в Єрусалимі Юваль Ной Харарі. Однак він не одержимий минулим. Навпаки, він дивиться на майбутнє, де генна інженерія та штучний інтелект змінять нашу уяву про людство.

"Ми з дружиною читали книгу і обговорювали дану тему давно. Харарі зобов'язався вирішити дуже складну проблему: розповісти про історію людського роду лише на 400 сторінках. Я б рекомендував цю книгу будь-кому, хто цікавиться історією та майбутнім нашого виду ", - говорить Гейтс.

7. "Homo Deus". Коротка історія майбутнього", Юваль Ной Харарі

Це наступна книга Харарі про історію людства. У ній він розповідає про те, що може відбутися із суспільством у майбутньому.

«До сих пір на людину впливали релігійні заповіді про правильне життя і більш приземлені бажання уникнути нудьги, голоду і війни, - стверджує Гейтс. - А що б сталося з людством, якби ці бажання були виконаними?"

8. "Інфекції та нерівність", Пол Фармер

Пол Фармер, один з провідних світових епідеміологів, був залучений у створення системи охорони здоров'я на Гаїті. Гейтс назвав його людиною, яка справила на нього найбільше враження.

Хоча книга з'явилася більше 15 років тому, вона залишається актуальною. З неї ви дізнаєтеся, наскільки важливі ліки та належне лікування для подолання таких смертельних захворювань, як СНІД, туберкульоз та малярія.

"У своїй книзі Пол Фармер демонструє величезну відмінність між здоров'ям багатих та бідних", - говорить Гейтс.

9. "Будинок у вогні", Вільям Фоідж

У 70-х роках епідеміолог Вільям Фоідж намагався викорінити оспу. Гейтс зазначив, що Фоідж був його наставником і наставником його дружини Мелінди на початку їх благодійної діяльності.

Книга описує особисте та професійне життя Фоіджа, а також історію людей, що страждають на віспу.

10. "Матеріали: з двома відкритими очима", Джуліан Елвуд та Джонатан Каллен

Після кліматичної конференції в Парижі у 2015 році Гейтс сказав, що ця робота вразила його.

Книга відповідає на дуже важливе запитання: як ми можемо задовольнити зростаючу потребу в матеріалах, не руйнуючи навколишнє середовище? За словами авторів, продовжити використання побутових речей можна за допомогою вторинної переробки.

"Ми не можемо продовжувати використовувати матеріали так, як це було 150 років тому. На щастя, нам цього не потрібно робити ", - говорить Гейтс.

11. "Важливе питання", Нік Лейн

У цій книзі британський біохімік і письменник Нік Лейн шукає відповіді на життєво важливі питання про те, як виникло життя на Землі та як боротися з хворобами.

Білл Гейтс вважає, що про Лейна повинні взнати всі: "Він намагається переконати людей, наскільки важливо роль відіграє енергія у всіх живих істотах. Навіть якщо щось із його творів виявляється неправильним, я вважаю, що він зробить великий внесок у розуміння виникнення життя».

businessinsider

0 коментарів


Написати коментар

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com
 • Фото з Галереї

  • 8
  • 5
  • 20160730_140414
  • 3
  • 7
  • IMAG5687
  • IMAG5464
  • IMAG5498
  • IMG_2095
  • 3
  • IMAG5366
  • IMG_1763
  • 13052532_758525780950616_1153731660_o
  • IMAG5232
  • 19
  • DSC_4952