Чому батьки зобов'язані утримувати дитину, - юрист із Закарпаття

Мало хто про це знає, але утримувати дітей це є одним з основних обов’язків батьків. На жаль, іноді так стається, що батьки нехтують цим своїм обов’язком, тому законодавцем це було  внесено в сімейний кодекс.

Про законні підстави виселення з будинку, що обвалюється, - юрист із Закарпаття

Через обмежене фінансування, а також з інших причин, трапляється що люди проживають в будинках які не є придатними для проживання, а іноді навіть і небезпечними для життя. 

Які нововедення чекають закарпатських водіїв

  У зв’язку із прийняттям Закону «Про Національну поліцію», який набув чинності 7 листопада, були внесені зміни до законодавчих актів, які стосуються відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху. 

Проблемні питання земельного законодавства обговорять в Ужгороді

Вищий господарський суд України спільно з Львівським апеляційним господарським судом та господарським судом Закарпатської області 19 листопада 2015 року проводить круглий стіл на тему: «Проблемні питання застосування земельного законодавства та Господарського процесуального кодексу України».

Коли можна всиновити дитину, яку підкинули чи знайшли - пояснює закарпатський юрист

Післяпологовий період – важкий емоційно-психологічний стан жінки, особливо тієї, яка з тих чи інших причин не перебуває у шлюбі, тому його легко можуть використати заінтересовані особи. З цих міркувань усиновлення дитини одразу після її народження неможливе. 

Як нараховуються пенсії у разі втрати годувальника, - закарпатський юрист

Під поняттям «пенсії в разі втрати годувальника» розуміється необхідність забезпечення непрацездатних членів сім’ї померлого годувальника. В законодавстві, цей вид пенсій виділений окремо, поряд з пенсіями по віку та по інвалідності. 

Дайджест правових подій за тиждень

Розроблено проект змін до Конституції в частині правосуддя, уряд змінив норму споживання газу за пільговою ціною, подальшу долю тарифів на електроенергію вирішить Конституційний Суд, адвокатам не дадуть монополію на представництво в судах, чому бізнесу варто підготуватися до обшуків, яким є порядок фінансування органів студентського самоврядування. Про це та інше читайте у нашому традиційному дайджесті.

Як визначити походження дитини, - пояснює закарпатський юрист

 Походження дитини від певних батьків ґрунтується на зареєстрованому у певному порядку органом РАЦСУ факті походження дитини від певних осіб. На підтвердження реєстрації цього факту видається свідоцтво про народження дитини, де, за загальним правилом, подружжя має бути записане як мати та батько дитини.

На які пільги мають право ветерани й учасники АТО, - пояснює закарпатський юрист

У зв’язку з нинішньою ситуацією роз’яснення прав і пільг для учасників антитерористичної операції а також ветеранів війни є, як ніколи, актуальним. Вже чимало було написано матеріалів, але я постараюсь якомога стисло вказати, що це за права та пільги, а також вказати нормативно-правові акти.

Дайджест правових подій за тиждень

У традиційному дайджесті читайте про перевірку конституційності закону про люстрацію, перспективи судової та поліцейської реформ, продовження реформи електронного урядування, позбавлення депутатських мандатів за прогули, капітальні ремонти багатоповерхівок за бюджетні кошти, скасування обмежень щодо видачі готівки банками, захист авторських прав в мережі Інтернет та інші важливі новини.

Що таке інтелектуальна власність, - пояснює юрист із Закарпаття

У цивільному кодексі України (надалі ЦКУ) зокрема в ч.3 ст 424 ЦКУ передбачено, що внеском до статутного капіталу, окрім коштів, цінних паперів та різних матеріальних цінностей можуть бути також майнові права інтелектуальної власності.

Дайджест правових подій за тиждень

У черговому дайджесті читайте про набір до кіберполіції, причини зупинення експорту деревини, необов’язковість печаток для товариств з обмеженою відповідальністю, обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах, порядок визначення переможців на місцевих виборах, відкликання депутатів за народною ініціативою та інші новини.

Що таке люстрація,- пояснює закарпатський юрист

Люстрація про яку говорять так багато, власне минулого року набула форми закону «Про очищення влади». Закон дає таке визначення:  Очищення влади (люстрація) - це встановлена цим Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Якою є процедура банкрутства, - пояснює закарпатський юрист

  Зареєстрований депутатами проект Закону України «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом », пропонує процедури на всіх етапах банкрутства фізичних осіб за всіма зобов’язаннями. Проектом Закону встановлено можливість застосування до фізичної особи процедури банкрутства, схожої на ту що застосовується для юридичних осіб.

Дайджест правових подій за тиждень

На яке підвищення стипендій очікувати студентам, як отримати доступ до інформації про власників земельних ділянок та які ще електронні послуги пропонує Держгеокадастр, коли почнуть конфісковувати майно корупціонерів, записане «на тещу», навіщо Україні державне фінансування партій, чому 14 жовтня на роботу не йдемо. Читайте про це та інше у традиційному дайджесті.

Дайджест правових подій за тиждень для закарпатців

Чому чиновники не вправі вимагати від людей довідки, яка ціна на газ в опалювальний період, навіщо водіям їздити з увімкненими фарами у денний час доби, чому оприлюднювати списки боржників за компослуги протизаконно, хто і для чого хоче зробити платною риболовлю, коли заборонять Комуністичну партію України. Читайте про це та інше у нашому традиційному дайджесті.

Закарпаття досі не підключилося до держреєстрів

  Український уряд повільними кроками, але таки рухається у напрямку до запровадження в країні системи електронного урядування та електронного документообігу. З часом це має звести до мінімуму паперову бюрократію. Однак відповідні процеси з різних причин саботуються на місцях. На жаль, винятком не стало і Закарпаття.

Чи варто закарпатцям подавати петиції Президенту

  Українці сприймають більшість реформ та нововведень із завищеними очікуваннями, а потім починають швидко розчаровуватися, якщо сподівання не виправдалися. Аналогічну ситуацію можна спостерігати і з електронними петиціями.

Дайджест правових подій за тиждень

Коли виплатять підвищені зарплати та пенсії, чи продовжать мораторій на перевірки, що відповів Президент на адресовані йому електронні петиції, що заважає завершенню процедури об’єднання територіальних громад, чому Нацбанк знизив облікову ставку, хто і для чого хоче легалізувати проституцію в Україні. Про це та інше читайте у нашому традиційному дайджесті.

Закарпатські громади не зможуть функціонувати без законодавчих змін

В одному із попередніх дайджестів правових подій ми повідомляли про те, що 4 вересня Верховна Рада України спеціальним законом усунула обласні ради від прийняття остаточних рішень про утворення об’єднаних територіальних громад. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com
 • Фото з Галереї

  • 8
  • 5
  • 20160730_140414
  • 3
  • 7
  • IMAG5687
  • IMAG5464
  • IMAG5498
  • IMG_2095
  • 3
  • IMAG5366
  • IMG_1763
  • 13052532_758525780950616_1153731660_o
  • IMAG5232
  • 19
  • DSC_4952