image

8 секретів спілкування з тим, хто вас дратує

Навіть якщо ви найдоброзичливіша людина на світі, рано чи пізно вам зустрінеться той, хто буде вас дратувати.

Не переживайте, якщо вам хтось не подобається. Всі ми різні. І така реакція нагадує нам про те, що ніхто не ідеальний. У тому числі і ми самі.

1. Змиріться з тим фактом, що ви не зможете жити з усіма

Це нормально. Комусь ви подобаєтеся, а хтось вас і на дух не переносить. Це не означає, що з вами або з іншими щось не так. Просто у кожного з нас свої уподобання.

Вирішальну роль при цьому відіграє різниця в характерах. Екстраверту здасться нудним інтроверт, а переконаному реалісту може здатися неадекватним прекрасний настрій оптиміста.

Нам властиво вкладати сили в те, що нам подобається. Припустимо, вас дратує один з ваших знайомих чи колега. Звичайно, ви не будете шукати з ним зустрічі і підтримувати контакт. Але іноді такий підхід може перерости у відкриту неприязнь.

2. Спробуйте зрозуміти співрозмовника

Можливо ваша теща і не вважає вас легковажною людиною, як вам завжди здавалося. А колега насправді не намагається вас підставити. Придивіться, і, можливо, ви зрозумієте мотиви їхніх вчинків або навіть дізнаєтеся щось корисне.

Не варто злитися, якщо для критики на вашу адресу дійсно є вагома причина. Ви тільки виставите себе в невигідному світлі. Просто повірте на слово і візьміть критичне зауваження на озброєння.

3. Тримайте свої емоції під контролем

Тільки від вас залежить ваша реакція на ту чи іншу ситуацію. Вона може привести вас до сказу, якщо тільки ви це допустите. Не витрачайте свої сили даремно.

Не піддавайтеся, якщо хтось зачіпає вас або намагається вивести з себе. Іноді «посміхаємося і махаємо» - це найкращий метод.

Дуже важливо спочатку ставитися з повагою до кожного зустрічного. Це не означає, що потрібно завжди йти на поводу і з усіма погоджуватися.

Потрібно бути ввічливим по відношенню до інших людей. Таким чином, ви залишитеся при своїй думці, збережете спокій і перевага буде на вашому боці.

4. Не приймайте все близько до серця

Дуже часто ми просто неправильно розуміємо людину. Можливо, вона просто не зовсім точно висловила свою думку або її день з самого ранку був невдалим. Не варто зриватися на когось, адже у відповідь можуть зірватися на вас. Будьте вище цього, сконцентруйтеся на ділі, не звертаючи уваги на неадекватну реакцію співрозмовника.

Якщо відчуваєте втому і занепад сил, зробіть перерву, прогуляйтеся. Встановіть рамки особистого простору, де вас ніхто не зможе потурбувати.

5. Говоріть спокійно

Наша манера спілкування часто набагато важливіша за те, що саме ми говоримо. Якщо ситуація загострилася, то пора поговорити про це. Проте діалог не повинен бути агресивним. Краще використовувати пропозиції, що починаються зі слів «я», «мені», «мене», наприклад: «Мене дратує, коли ти так робиш. Чи не міг би ти діяти по-іншому?» Швидше за все, співрозмовник прислухається до вас і також висловить свою думку.

Іноді варто закликати на допомогу третю особу. Інша людина може об'єктивно оцінити ситуацію. Можливо, після діалогу ви і не станете друзями з тим, з ким назрів конфлікт, але, по хоча б, зможете нормально спілкуватися.

Працювати разом з людьми, з якими вам складно знайти спільну мову, - це корисний досвід, який покаже, як ви можете справлятися з проблемами.

6. Розставте пріоритети

Не все заслуговує вашого часу і уваги. Ви повинні вирішити, чи хочете ви дійсно підтримувати спілкування з тією або іншою людиною або ж краще сконцентруватися, наприклад, на роботі.

Зважте ситуацію. Чи погіршиться вона з часом? Рано чи пізно проблему доведеться вирішувати. Якщо ж конфлікт назрів просто за збігом обставин, то ви швидко зможете з ним впоратися.

7. Не займайте оборонну позицію

Якщо відчуваєте постійне невдоволення вами з будь-чиєї сторони, якщо хтось загострює увагу тільки на ваших недоліках, не варто кидатися на цю людину з кулаками. Це не вихід зі становища. Така поведінка тільки розохотить вашого опонента. Замість цього краще запитати безпосередньо, що ж конкретно його не влаштовує. Плітки або утиск можуть бути ознакою того, що вами хочуть маніпулювати або навіть продемонструвати свою владу.

Якщо людина хоче, щоб ви ставилися до неї з повагою, він має ставитися до вас так само.

Існує один психологічний трюк: говорите швидко, коли висловлюєте свою незгоду з кимось. Так у співрозмовника буде менше часу для відповіді. Сповільніться, якщо відчуєте, що він готовий погодитися з вами.

8. Пам'ятайте, що ви самі творець свого щастя

Звичайно, складно тверезо оцінити ситуацію, якщо хтось сильно діє вам на нерви. Проте ніколи не дозволяйте іншим тягнути вас вниз.

Якщо чиїсь слова дійсно зачіпають вас за живе, розберіться в собі. Можливо, ви не впевнені в собі або вас турбують якісь робочі моменти? Якщо це так, сконцентруйтеся на вирішенні важливих для вас проблем.

Не порівнюйте себе з іншими, адже всі ми різні.

Частіше нагадуйте собі про свої досягнення і не дозволяйте нікому зіпсувати вам настрій через якусь дрібницю!

independent

0 коментарів


Написати коментар

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com
 • Останні Tweets

 • Фото з Галереї

  • 8
  • 5
  • 20160730_140414
  • 3
  • 7
  • IMAG5687
  • IMAG5464
  • IMAG5498
  • IMG_2095
  • 3
  • IMAG5366
  • IMG_1763
  • 13052532_758525780950616_1153731660_o
  • IMAG5232
  • 19
  • DSC_4952