Як розвивати мовлення у дитини, пояснює закарпатський психолог

Логопеди, психологи, педагоги та прості батьки зазначають, що сьогодні діти дуже пізно говорять свої перші слова. Якщо раніше дитина у віці 2 років нікого не дивувала тим, що ставила правильно запитання, говорила повними реченнями та не припускалася помилок під час вимови закінчення слів, а зараз її вважають чи не індиго. Чому так відбувається? Що робити, аби дитина краще розмовляла? Спочатку потрібно зрозуміти причину поганого мовлення у сина чи доньки.

Важливі для дітей компліменти батьків

Що ви відчуваєте, коли хто-небудь робить комплімент про ваше взуття, приготовлену вами їжу чи про те, як ви впорались із роботою? Ви відчуваєте піднесення. Але що ви відчуваєте, коли свої захоплення висловлює той, хто по-справжньому дорогий вам? Так, це неймовірне почуття. А зараз лише уявіть силу компліментів, мова про які піде в цій статті. Адже дитина, яка відчуває, що мама її цінує та схвалює, здатна змінити світ. Дитина, яка знає, що мама вважає її чудовою, краще справляється із проблемами, які виникають на її життєвому шляху.

Що дійсно впливає на життя дитини та є важливим у вихованні, - пояснює закарпатський психолог

Батьки чудово знають, що кожного дня трапляються маленькі драми у вихованні. То не знаєш, як краще пояснити, то постійно виникають сумніви між «покарати» чи «повторити правила поведінки ще раз»? Але сьогодні поговоримо про те, що дійсно впливає на життя дитини та є важливим у вихованні.

Чому помилятися корисно, розповідає закарпатський психолог

Ми хочемо вберегти дитину від неприємностей, і тому, коли вона помиляється, реагуємо бурхливо, іноді навіть сваримо. Але якщо пристати на бік дитини, пригадати власні почуття з дитинства? Виявиться, що це не просто неприємно слухати — сваріння та покарання за помилки породжує страх помилок. А це шкідливо для розвитку. Чому помилки насправді — наші друзі? Читайте далі.

Як розвивати емоційну стійкість у дітей, - розповідає закарпатський психолог

Тренування, гуртки, репетитори… Батьки розвивають розум та тіло дитини, але важливо подбати й про ґрунтовно важливу частину особистості — емоційну. Для успіху в житті потрібні стійкість, урівноваженість, здатність шукати розв’язання проблем, незважаючи на негаразди та засмучення. Таку емоційну стійкість можна розвивати навіть змалечку, забезпечити своїй дитині суттєву перевагу у житті.

Чому не цікаво гратися з дитиною, пояснює закарпатський психолог

«Мамо, пограєш зі мною в потяг?» — запитує моя донька, вишиковуючи в кімнаті лінію зі стільців. «Так, де моє місце?» — говорю я уявляючи, як ми зараз вирушимо в світ не насправді. На те воно й дитинство, адже так?

Як запобігти дитячим істерикам, - пояснює закарпатський психолог

Істерика дитини виснажує маму і тата, завдає неприємностей близьким і незнайомим людям, яким довелося стати мимовільним свідком «феєричного вибуху» шаленого крику та агресивної поведінки малюка. Але більшість батьків навіть не помічають, як самі неправильними діями призводять до дитячих істерик. Які ці помилки?

Чим обумовлена часом дивна поведінка дітей - пояснює закарпатський психолог

Іноді трапляються такі моменти, що нам здається, ніби дитина навмисно влаштовує істерики, аби перевірити нашу терплячість: кричить у повний голос, катається підлогою, тупотить ногами і плаче. Насправді ж це все нормальна поведінка, зумовлена розвитком та зростанням дитини. Зрозумівши й усвідомивши це, ми навчимося краще розуміти наших дітей.

Про недоречні фрази у відносинах батьків і дітей розповідає закарпатський психолог

Програв на змаганнях, захворів напередодні важливої події… Діти переживають невдачі гостріше дорослих, бо ці емоції ще нові, з ними важко впоратися. А ще й батьки, які прагнуть заспокоїти та підтримати, ризикують сказати зовсім недоречні фрази. Які?

Інтернет і діти - як захистити їх від негативного впливу мережі, пояснює закарпатський психолог

Інтернет — це одне із головних джерел інформації сучасності. Повністю обмежити користування ним дитини неможливо, та й непотрібно. Користуватися Всесвітньою павутиною малеча починає у дуже ранньому віці. Як захистити їх від негативного впливу мережі?

Закарпатський психолог: 30 простих речей, які багато значать для дитини

Дорослим ці заняття можуть здатися банальними, однак у житті дітей вони мають велике значення. Розгляньмо декілька занять, які, поза сумнівом, змусять дитину посміхнутися.

Закарпатський психолог: Вік – це не цифри в паспорті, а стан душі

Постійні думки про прожиті роки дійсно здатні зігнути спину, погасити блиск в очах. А всього-то і потрібно – по-справжньому любити себе, кожен день позбавлятися від самоїдства, похмурого погляду на світ.

Закарпатський психолог: Не вимагайте від дитини неможливого

Ми докладаємо багато зусиль для того, аби дати дітям усе найкраще. Ми піклуємося та турбуємося про їхній затишок і безпеку. Але чи вчимо ми їх бути щасливими? Віддати дитину у найкращу школу, водити до репетиторів, аби вона розмовляла трьома мовами, скласти розклад відвідування секцій і гуртків… Усе це дуже добре, але не те!

Як у цікавій формі навчити дитину прибирати іграшки, пояснює закарпатський психолог

Ви втомилися від сварок із дитиною через розкидані іграшки? Усі ваші спроби вмовити сина чи доньку прибирати за собою марні? Потрібно вигадати щось оригінальне, зацікавити дитину, спробувати нову тактику, а не просто повторювати одне і те саме, поступово підвищуючи голос: «Склади іграшки, склади іграшки!», перетворюючи все на справжній скандал. 

Коли дитина питає: Чому йому можна, а мені - ні? Поради від закарпатського психолога

Коли діти помічають, що люди живуть за різними правилами, і хтось має менше обмежень, це породжує відчуття несправедливості світу. Як допомогти дитині з цим упоратися?

Які головні завдання для батьків, - розповідає закарпатський психолог

Півсторіччя тому головним завданням батьків було нагодувати дітей та забезпечити їм дах над головою. Сьогодні перелік значно розширився. Але це не тільки численні розвивальні заняття. Щоб виростити щасливу людину у ХХІ столітті, потрібно дотримуватися нескладних, але дуже важливих умов.

Що робити, якщо дитина говорить неправду - пояснює закарпатський психолог

Чи ви знали, що діти винахідливіші, ніж дорослі? Психологи стверджують, що дитина у віці 3–5 років здебільшого несвідомо говорить неправду, за словами фахівців, — це добре розвинута уява. Але сучасні діти своєрідні, тому напевне багато батьків стикалися з тим, коли діти спеціально говорять неправду, аби, наприклад домогтися свого.

Не кричіть на дітей - радить закарпатський психолог

Зриваються навіть люблячі батьки. Багато мам і татусів кричать, тому що «запрограмовані» на це — так чинили їхні батьки. Деякі дозволяють собі прикрикнути на дитину тільки тоді, коли дуже засмучені або розгнівані. Потрібно пам’ятати про те, що крик боляче ранить самоповагу й почуття власної гідності дитини, а також миттєво руйнує щирий взаємозв’язок між вами.

Як захистити дитину від кібербуллінгу - пояснює закарпатський психолог

Кібербуллінг — цькування в Інтернеті шляхом надсилання повідомлень, публікації образливих коментарів та зображень. Використовувати можуть електрону пошту, месенджери, соціальні мережі та навіть онлайн-ігри. Як цьому запобігти та захистити дитину?
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com
 • Останні Tweets

 • Фото з Галереї

  • 8
  • 5
  • 20160730_140414
  • 3
  • 7
  • IMAG5687
  • IMAG5464
  • IMAG5498
  • IMG_2095
  • 3
  • IMAG5366
  • IMG_1763
  • 13052532_758525780950616_1153731660_o
  • IMAG5232
  • 19
  • DSC_4952