
Чому не треба видавлювати прищі
Чим наповнені прищі і чому краще не чіпати їх руками.
Видавлювання прищів саме по собі огидно. У той же час це приносить своєрідне задоволення: приємно бачити, як шкіра позбавляється від усякої гидоти. З чого саме складається ця гидота, залежить від типу дефекту шкіри.
Відкриті (чорні точки) і закриті комедони (білі вугри)
Обидва види комедонів мають однакову начинку: відмерлі клітини шкіри, пропіонові бактерії (бактерії, що живуть на шкірі) і шкірне сало.

Багато хто думає, що чорні точки забиті брудом. Насправді темний колір відкритих комедонів обумовлений тим, що вони окислюються при прямому контакті з киснем. Білі вугри знаходяться під шкірою і тому залишаються білими.
Папули і пустули

Іноді забита пора запалюється, з'являється почервоніння, больові відчуття і нагноєння. В цьому випадку ви маєте справу з папулами або пустулами. Папули вдають із себе почервонілі щільні кульки на поверхні шкіри, до яких іноді буває боляче торкатися. Пустули - це прищі з білою головкою, наповненою гноєм, і почервонінням навколо неї.
Кісти і нодули

Це найнеприємніші види шкірних запалень, які є по суті більш важким випадком папул і пустул. Кісти і нодули характеризуються запаленням і болем. Нодули - це жорсткі на дотик і болючі вузлики глибоко під шкірою, а кісти до того ж заповнені гноєм.
Яким би не був прищ, не видавлюйте його
Більшість лікарів, включаючи фахівців з Американської академії дерматології, сходяться на думці, що з будь-якими шкірними проблемами краще звертатися до дерматолога.
Коли ви намагаєтеся самостійно видавити прищ чистими, але все-таки не стерильними руками, ви ризикуєте занести інфекцію і погіршити запалення.
До того ж, позбавляючись прища без застосування відповідних інструментів, можуть з'явитися шрами.
Лікар швидко і безслідно видалить комедони за допомогою спеціальної ложки або петлі. Лікування більш серйозних запалень, таких як нодули і кісти, проводиться за допомогою ін'єкцій, а в деяких випадках потрібен хірургічний розтин запаленої ділянки шкіри.
Але головні засоби для якнайшвидшого загоєння прищів - це терпіння і самоконтроль. Не колупайте і не тріть проблемну ділянку, прикладіть шматочок льоду, щоб зменшити біль і набряк, і не нехтуйте аптечними засобами для боротьби з акне.