
Як правильно обрати полуницю?
З кожним днем на прилавках ринків і магазинів першої найсмачнішою ягоди початку літа - полуниці, все більше більше. Сезон полуниці давно розпочався. Але як же правильно її вибрати?
Медики щороку констатують безліч випадків отруєння цією ягодою.
І першопричина цього - несумлінність продавця. Прекрасно розуміючи, що зголоднілі по ягодам городяни не влаштують перед покупками, продавці поспішають «зняти вершки», буквально «накачуючи» ягоди ударними дозами азотних і інших добрив. Після таких «процедур» полуниця просто ставить рекорди дозрівання шляхом набору ваги через вологу.
До речі, найчастіше така полуниця пліснявіє вже на наступний день. А вже скільки в ній нітратів - і зовсім не злічити! Але ж ми поспішаємо її купити, розраховуючи поповнити запаси розтрачених за зимовий період, вітамінів. А замість них отримуємо не найкращу частину таблиці Менделєєва.
До того ж ранні сорти занадто ніжні і дуже швидко псуються.
Втім, і з червневою полуницею потрібно бути обережним і знати правила за якими потрібно вибирати ягоди.
Перш за все, хороша і стигла полуниця яскраво-червоного кольору. Вона повинна бути гладка, блискуча і пружна. А ось плями або точки на полуниці - ознака того, що вона була обприскана хімікатами.
Занадто темний колір ягід вказує на те, що їх обробили селітрою. Надмірно міцний плід - явний показник того, що він був зірваний незрілим і «доходив» за допомогою хімікатів.
Крім того, вибираючи полуницю більше орієнтуйтеся не так на колір, а на запах. Полуниця має мати яскраво виражений аромат без усіляких сторонніх запахів.