У Кошицькому соборі святої Єлизавети встановлено інформаційні дошки для незрячих

грудень 08 2020, 10:54

У Кошицькому соборі святої Єлизавети встановлено інформаційні дошки для незрячих

У домському соборі святої Єлизавети Угорської в місті-побратимі Ужгорода Кошице встановлено інформаційні доки для для людей з обмеженим зором та незрячих

Древній собор Єлизавети в Кошице, як важливе середньовічне місце паломництва, приваблює тисячі туристів, серед яких і багато закарпатців. Це найбільший готичний собор Словаччини і один з найбільших в Європі. Саме тут знаходяться останки угорського князя Ференца Ракоці ІІ

Як повідомив виданню Prozak.info радник мера Кошице з міжнародної співпраці, президент фонду FEMAN, Едуард Бураш, цього місяця в соборі реалізується проект зі встановлення спеціальних інформаційних табличок для людей з поганим зором або сліпих.

"У соборі святої Єлизавети встановлюють 12 інформаційних табло з QR-кодами та мікросхемами NFC, які після завантаження додатком передають текст про окремі пам'ятки також в аудіо форматі.

Ще 3 інформаційні дошки будуть розміщені у сусідній міській вежі. Проект під назвою Via Cassoviensis and Dar Kráľa - DONUM REGIS реалізується асоціацією FEMAN у співпраці з парафією св. Єлизавети в Кошицях та Союзу сліпих та слабозорих Словаччини", - розповів Едуард Бураш.

При фінансовому внеску у розмірі 8000 євро його підтримало Міністерство культури Словацької Республіки, співфінансування становить п’ять відсотків.

Інформаційні дошки з QR-кодами та чіпами NFC (можливо, також із текстом на шрифті Брайля) будуть використовуватися з текстами на словацькій та англійській мовах для обслуговування всіх туристів та тих, хто зацікавлений у візиті до міста Кошице та собору, а не лише людей з обмеженими можливостями.

У телефонах - Android, Aiphone, Aipad - планшетний мобільний додаток для читання текстів, розміщених на QR-кодах - працює без Інтернету

Для чіпів NFC вони читаються на мобільних телефонах, на яких уже встановлено додаток для їх зчитування.