Новини партнерів

Найкращі добавки для здорового травлення: що варто знати

Новини партнерівлистопад 29 2024, 17:12

Найкращі добавки для здорового травлення: що варто знати

Правильна робота ШКТ — основа здоров'я всього організму. І вона залежить не тільки від якості їжі, хоча це й важливо, а і від стану мікрофлори кишківника. Для її відновлення використовуються певні речовини: пробіотики та пребіотики. І важливо знати, чим вони відрізняються, а головне, як правильно вживати препарати з цими компонентами, щоб вони дійсно ефективно працювали.

1.jpg

Корисні бактерії для кишківника

Пробіотики — це живі мікроорганізми, найчастіше бактерії та дріжджі, які зміцнюють імунітет і покращують травлення завдяки відновленню мікрофлори. Серед їхніх корисних властивостей можна виділити такі:

  • усувають симптоми подразненого кишківника;

  • позбавляють від здуття та інших неприємних проявів із боку шлунково-кишкового тракту;

  • покращують засвоєння вуглеводів, білків і жирів, а також поживних речовин.

Обов'язкове приймання після курсу антибіотиків або інших препаратів, що негативно впливають на травну систему. Актуальні пробіотики і в профілактичних цілях. Серед натуральних джерел можна виділити кисломолочні та ферментовані продукти. Але набагато зручніше приймати добавки з різними штамами бактерій, випущені у формі капсул або порошків.

Пребіотики: їжа для корисних бактерій

Це компоненти їжі, які не перетравлюються організмом, — харчові волокна та певні вуглеводи. Вони виконують цілу низку функцій:

  • стимулюють ріст пробіотиків, що необхідно для нормальної мікрофлори;

  • знижують рівень «поганого» холестерину;

  • зміцнюють бар'єрні функції кишківника.

Перехід на новий раціон часто супроводжується порушеннями випорожнення, закрепами, появою дискомфорту або навіть болю. У цьому разі доцільно приймати комплекс, який містить одночасно і пробіотики, і пребіотики: https://rozetka.com.ua/ua/probiotiki-i-prebiotiki/c4653724/. Така комбінація отримала назву синбіотики і вона допоможе «заселити» кишківник корисними бактеріями, а також забезпечити їх необхідною їжею для росту та розвитку, а також боротьби з патогенами.

2.jpg

Як правильно приймати пробіотичні комплекси

Спочатку важливо вибрати якісний препарат, який містить достатню концентрацію корисних мікроорганізмів — цей показник вимірюється в КУО. Важливо і число штамів — що ширший спектр, то швидше вдасться досягти бажаних результатів. Усі бактерії з доведеною ефективністю можна розділити на дві основні категорії:

  • Lactobacillus;

  • Bifidobacterium.

Пробіотики рекомендовано вживати у вечірній час — під час нічного сну вони ефективно виконуватимуть свою роботу, знищуючи хвороботворні мікроорганізми та активуючи імунний захист. Добова доза залежить від форми препарату, але в період діареї її можна збільшити до повного зникнення симптомів: важливо вивчити анотацію конкретного комплексу і суворо дотримуватися рекомендацій.

Пребіотики краще приймати під час їжі, не частіше ніж 1–2 рази на день. І обов'язково пити достатню кількість води для гарного засвоєння. Мінімальна тривалість курсу синбіотиків становить не менше 2 тижнів.

Поширити

High Heels - Dance Line Studio

Зателефонувати