Новини партнерів

Як вибрати правильний конструктор для вашої дитини

Новини партнерівлипень 26 2024, 5:20

Як вибрати правильний конструктор для вашої дитини

Конструктор — одна з найпопулярніших дитячих іграшок, якою залюбки граються хлопчики та дівчатка різного віку. Деякі сучасні виробники навіть пропонують конструктори для найменших — безпечні набори з великими яскравими деталями для діток до одного року. Давайте розглянемо, яку користь приносить дитині гра у конструктор і як правильно вибирати подібні іграшки.

Чому дитині корисно грати в конструктор?

Дитина отримує задоволення не тільки від складання конструктора, але й від гри з уже готовими виробами. Сучасні набори дозволяють малюкові створити власноруч майже будь-яку іграшку — від машинки чи робота до будиночка для ляльок.

Сам процес складання конструктора сприяє розвитку наступних навичок:

  1. Моторика рук. Щоб складати машинки або фігурки з конструктора, треба міцно тримати і добре захоплювати детальки, спритно їх переміщати, встановлювати й закріпляти. Все це допомагає тренувати моторику пальців.
  2. Фантазія та уява. З конструктора можна складати не тільки те, що намальоване на коробці, але й придумувати щось своє. Тренувати уяву допомагають ігри з готовими виробами, коли дитина придумує свої сценарії або ж відтворює сюжети улюблених казок чи фільмів. Наприклад, дитина, яка любить Гаррі Поттера, може скласти будь-яких персонажів із конструкторів відповідної серії LEGO та досхочу гратися в чарівників. Придбати такі набори можна за посиланням https://bi.ua/rus/konstruktori/konstruktori-lego/harry-potter/
  3. Мовлення. Сучасні вчені стверджують, що розвиток мовлення у дитини залежить від розвитку моторики рук.
  4. Логічне мислення. Щоб скласти з конструктора готовий виріб, зображений на коробці, треба задіяти логічне мислення і з’єднувати деталі крок за кроком.
  5. Вміння зосереджуватись та концентрувати увагу. Щоб зробити іграшку з купи маленьких деталей, дитині доводиться посидіти й помізкувати, проявити наполегливість і терпіння.

Що варто враховувати при виборі

Щоб придбати дитині цікавий, корисний та безпечний конструктор, звертайте увагу на наступні моменти:

  1. Матеріали та якість. Деталі конструктора мають бути виготовлені з якісних екологічних матеріалів. У них не повинно бути гострих кутів чи задирок, які могли б поранити дитину. 
  2. Розмір деталей. Діткам до 3 років треба купувати конструктори з елементами не менше 5 сантиметрів, інакше маля може проковтнути детальку.
  3. Кількість деталей. Чим більше елементів передбачає конструктор, тим складніший процес складання. Найменшим діткам варто купувати набори з невеликою кількістю деталей — до десяти штук. Дітлахам від 5 років можна пропонувати конструктори на 150 деталей і більше.
  4. Рівень складності. Конструктори для малюків зазвичай не передбачають фіксації деталей, а ось для старших діток можна купувати серії більш складного рівня, які потребують кмітливості.
  5. Вік та інтереси дитини. Виробники вказують на упаковці, для дітей якого віку призначений конструктор. Крім того, варто враховувати інтереси дитини, що вона полюбляє складати: автомобілі, літаки, будинки, залізнична станція, казкові персонажі тощо.

Поширити

as