Чому Москаль в суді бере на поруки мера Ужгорода

вересень 06 2018, 11:05

Чому Москаль в суді бере на поруки мера Ужгорода

В Ужгороді триває суд щодо обрання запобіжного заходу меру міста Ужгорода Богдану Андріїву

Як ми повідомляли, на суді Богдан Андріїв має потужну підтримку з чиновників і поруч з ним сидить голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. 

Під час судового засідання вже було заслухано клопотання прокуратури і наразі суд вирішує, який запобіжний захід обрати Андріїву. Прокуратура просить суд взяти Андріїва під варту на два місяці, поки буде проходити слідство, або під заставу, яка рівнозначна сумі, яку розкрали під час реконструкції "Совиного гнізда" - 6,5 млн. грн.

На захист Андріїва став голова ОДА Геннадій Москаль, який переконує суд, що Андріїв не буде тиснути на свідків і не уникатиме слідства. Москаль сказав, що готовий взяти Богдана Андріїва на поруки.

Загалом, така позиція Москаля трохи дивна. Варто нагадати, що Богдан Андріїв йшов на мера від партії "Відродження". У суді також є кілька його колег, які представляють партію "Відродження". Наразі в обласній раді створена коаліція більшості між БПП, яку очолює Москаль, та фракцією партії "Відродження". До коаліції також входить фракція угорців КМКС.

Однак останнім часом саме між представникам БПП та "Відродженням" виникли доволі складні стосунки. Останнє непорозуміння сталося у Виноградові, де було затримано на хабарі голову РДА Михайла Русанюка. Так от,Михайла Русанюка підставив начальник відділу освіти Юрій Свищо, який є людиною депутата облради від "Відродження" Владислава Поляка. Геннадій Москаль накинувся на Свища з критикою і звинувачує його у провокації. Все це створило додаткову напругу у стосунках між "Відродженням" та Москалем, що могло привести до розвалу коаліції в облраді. 

І ось зараз ми стали свідками того, що Москаль став на захист мера Андріїва, який і сам є "відродженцем" і його брат є депутатом облради від "Відродження". Схоже, Москаль таки панічно боїться, що коаліція розвалиться, бо в такому випадку більшість у облраді може отримати фракція Балоги Єдиного Центру разом з "Батьківщиною". 

Василь Поляк для Prozak.info