Грандіозний проект: Закарпаття отримає від Угорщини 250 млн. гривень на розвиток культури та мистецтва

травень 29 2019, 6:54

Грандіозний проект: Закарпаття отримає від Угорщини 250 млн. гривень на розвиток культури та мистецтва

Уряд Угорщини виділив 2,5 млрд. форинтів (250 млн. гривень) на розвиток культури та мистецтва в Закарпатській області

Як повідомляє видання rionews.com.ua, з цієї нагоди в Будапешті відбулася прес-конференція уповноваженого уряду Угорщини Іштвана Грежі, керівника Угорської оперети Аттіли Кішш-Б., керівника Угорської філармонії Саболча Самоші, а керівника та головного режисера Національного театру Угорщини Аттіли Віднянського та відомого скрипаля, керівника Угорського державного народного ансамблю Іштвана Пала "Солонни". 

Іштван Грежа розповів, що ряд проектів за цією програмою вже реалізовується: було реконструйовано Берегівський театр в Берегові також встановили міні-пам'ятник актрисі оперети Шарі Федак. 
Найближчим часом почнеться реконструкція Будинків культури у восьми селах Закарпаття. Як розповів Іштван Грежа, будуть фінансуватися мистецькі колективи та різні культурно-мистецькі заходи. 
"Наша культурна експансія на Закарпаття є певною відповіддю на прийняті в Україні закони Про мову та Про освіту, які обмежують право національних меншин на вільне навчання рідною мовою", - сказав Іштван Грежа. 
Він сказав, що Угорщина прагне зближення, а не розділення, а культура, на його думку, є найкращою дипломатією. 
Уродженець Закарпаття, відомий театрал Аттіла Віднянський розповів, що робить все для того, щоб зміцнити культурно-мистецькі обміни між Угорщиною та Україною і першою ластівкою є  гастролі Київського театру імені Івана Франка, які з великим успіхом пройшли в Угорщині.  "Я дуже хочу і все для того робитиму, щоб виступи угорських театральних колективів в Україні, а українських в Угорщині стали систематичними", - сказав Віднянський.