Карпатський лісовий офіс незаконно бронював працівників від мобілізації

квітень 19 2024, 14:05

Карпатський лісовий офіс незаконно бронював працівників від мобілізації

Працівники одного з лісгоспів повідомили, що СБУ розпочало розслідування за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань з боку посадових осіб Карпатського лісового офісу.

На адресу лісгоспів надійшли запити від УСБУ в Закарпатській області з вимогою надати інформацію щодо бронювання працівників лісгоспів на Закарпатті. Зі слів лісників, керівництво обласного офісу створило механізм незаконного бронювання окремих директорів лісгоспів та працівників від мобілізації. Зокрема Свалявське, Мукачівське та Довжанське лісгоспи підробивши документи забронювали більше 50% своїх підприємств без відповідних погоджень з Закарпатським ОТЦК. Документи на бронювання подавалися поза процедурою визначною Законодавством у Міноборони та Мінекономіки, які не володіли інформацією щодо реальної кількості заброньованих осіб на кожному підприємстві.

Лісники відмічають, що про цю незаконну схему знали всі директори лісгоспів і така «опція» була не у всіх, а лише у тих, хто був наближений до керівництва Карпатського лісового офісу та виконував окремі вказівки по незаконним рубкам на своїх ділянках. Також цей факт підтверджують працівники Закарпатського ОТЦК, які розпочали власну перевірку дотримання вимог законодавства Про мобілізаційну підготову та мобілізацію.

Нагадаємо, що перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань є злочином, відповідальність за який передбачено статтею 114-1 КК України та карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.