На Свалявщині та Тячівщині виявлено факти незаконного видобутку корисних копалин, 9 осіб притягнуто до відповідальності

березень 30 2023, 8:59

На Свалявщині та Тячівщині виявлено факти незаконного видобутку корисних копалин, 9 осіб притягнуто до відповідальності

На Свалявщині виявленонезаконне добування корисних копалин з русла річки Піня в с. Плоске. А на території Тячівського району поблизу сіл Вільхівці та Бедевля державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища виявили факти самовільного забору з русла річки піщано-гравійної сировини із застосуванням спецтехніки.

Жодних документів, які б підтвердили законність проведення зазначених робіт громадяни не пред’явили. Натомість один з порушників втік з місця скоєння злочину. Тож на місце подій за викликом державних інспекторів прибули працівники поліції та слідчо-оперативної групи. За даними фактами порушені кримінальні провадження.

Дев'ятьох порушників за результатами цього рейду Інспекція притягла до адміністративної відповідальності за ст.47 КУпАП на загальну суму штрафів 15,300 тис. грн. Ще за двома фактами самовільного користування надрами місцевого значення Інспекція проведе розрахунки розмірів, заподіяної державі шкоди та направить громадянам претензійні листи для добровільного відшкодування.