На Закарпатті планують створити європейський хаб з реагування на надзвичайні ситуації

жовтень 27 2022, 15:54

На Закарпатті планують створити європейський хаб з реагування на надзвичайні ситуації

Про таке, зокрема, йшлося під час зустрічі очільника ОВА Віктора Микити з головою ДСНС України Сергієм Круком, який з робочим візитом перебуває на Закарпатті.

Пріоритетним питанням у ході зустрічі назвали формування на території регіону європейського хабу з пожежогасіння та авіаційного забезпечення цивільного захисту на базі міжнародного аеропорту «Ужгород» для перспективної інтеграції структур Служби в систему Механізму цивільного захисту ЄС.

Хаб дозволить розширити інфраструктуру авіаційного загону рятувальників, залучити близько 500 млн грн державних інвестицій та донорської допомоги, розробити й реалізувати сучасну концепцію ефективної роботи Служби не лише в межах Закарпаття, а й у Словаччині, Угорщині та Румунії, запустити санавіацію, вертолітні майданчики в гірській місцевості, нові та сучасні центри безпеки тощо.

Водночас це суттєве збільшення штату рятувальників та відповідні надходження до місцевих бюджетів.

Механізм цивільного захисту Європейського Союзу — найбільша у світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги під час надзвичайних ситуацій. Система включає різноманітні ресурси та форми допомоги від 28 країн-членів і 4 держав-кандидаток на вступ до ЄС.

Приєднання до Механізму відкриє принципово нові можливості для українських рятувальників, дозволить не лише отримувати допомогу від партнерів, а й ділитися досвідом і допомагати ЄС у боротьбі з надзвичайними ситуаціями.

У межах візиту разом із Сергієм Круком поспілкувалися з особовим складом ГУ ДСНС у Закарпатській області та провели робочу нараду, під час якої визначили першочергові заходи для реалізації концепту європейського хабу з пожежогасіння та авіаційного забезпечення цивільного захисту, участь ОВА та громад у проєктах створення центрів безпеки у критично важливих точках області тощо.