На Закарпатті знайшли повішеним лідера проросійської скаутської організації. Росіяни вважають, що його вбили

серпень 08 2018, 6:55

На Закарпатті знайшли повішеним лідера проросійської скаутської організації. Росіяни вважають, що його вбили

На Рахівщині знайшли повішеним лідера проросійської скаутської організації "Галицька Русь" Кирила Арбатова

І хоч головною версією називається самогубство, росіяни вважають, що це вбивство на політичному та національному підгрунті.

"Галицька Русь" неодноразово "світилася на Закарпатті". Вона підтримувалася депутатом Держдуми Росії Анатолієм Лісіциним, який очолював фонд "Память Отчизны", консульством Росії у Львові.

На Закарпатті разом з "Галицькою Руссю" працювали члени російських скаутських організацій.

Перший серйозний скандал виник на Великоберезнянщині, коли скаути цієї організації в Ужку викопували захоронених тут воїнів, які загинули в роки Першої світової війни.

Тоді з протестом виступила організація "Пошук - Захід" та українські "пластуни". 

Більше того, вже коли почалася окупація проросійськими сепаратистами територій на сході України, члени "Галицької Русі" проводили акції з чіпляння георгієвських стрічок, розгортання російських прапорів, тощо. З цього приводу різко виступила партія "Свобода" восени 2014 року. «В час війни з Росією, в глибині України, «Галицька Русь» вирішили провести сепаратистську акцію. Нічим іншим це не може бути. Вони планують розгорнути великий російський стяг і за своїм звичаєм почепити власівські помаранчево-чорні стрічки. «Свобода» не допустить російської провокації і вимагає від Міністерства внутрішніх справ дослідити роботу даної організації, що прикривається чистим ім’ям скаутів, та заборонити її діяльність».

Один із друзів Арбатова, учасник "Русского движения в Украине" Олександр Свистунов, який наразі втік до Росії, переконаний, що Арбатова вбили українські націоналісти.

"Все это очень похоже на последствия конфликта, который часто возникает в этой местности на национальной почве. Похоже, что активиста попросту повесили. Люди стали нетерпимыми к другим взглядам на мир и на происходящее в стране. Ситуация с национальным вопросом становится все острее. Он сожалеет, что национализм на Украине так и не удается остановить. Тот продолжает распускаться «пышным цветом», выискивая новые жертвы", цитує слова Свистунова "Наш Гомель".

Сам Кирило Арбатов був типовим проросійським пропагандистом, який захищав все російське в Україні і неодноразово скаржився на утиски проти росіян в останні роки. Він не розумів, що в українців є всі підстави ненавидіти Росію, яка окупували і анексувала українські території. Ось його невдоволені слова, які цитує "Русский обозреватель": «Центральная власть, и так демонстрирующая равнодушие и явное нежелание решать вопросы, беспокоящие русских Украины, в западноукраинском регионе пошла по пути соглашательства с русофобскими политическими силами. Как следствие, – такого шквала агрессии и нетерпимости по отношению к себе русские общины региона не испытывали даже во времена президентства Ющенко!».

Офіційної іноформації від поліції щодо смерті Арбатова поки немає.